JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Německý ústavní soud dal za pravdu Orbánovi a Polsku

EU: Rozsudek o tom, že nákupy státních dluhopisů krizových zemí eurozóny jsou v rozporu s německou ústavou rozštěpil dosavadní obranný val evropských institucí, který obkličuje členské země. Když se některá z nich odvážila neposlechnout komisi, tak jí k tomu odsoudil Evropský soudní dvůr. Tuto mocenskou páku vyřadilo zrovna Německo.

Po zveřejnění rozsudku o protiústavnosti politiky Evropské centrální banky upozornila Evropská komise Berlín, že evropské právo je nadřazené právu členských zemí. Takže podle toho mají státy EU masově přijímat cizince, kteří se s hodnotami domácích obyvatel míjejí o několik staletí. A do včerejška platilo i to, že si členská země musí nechat líbit, aby finanční agentura spolku, zvaná ECB, rabovala kapsy jejich daňových poplatníků a parlament k tomu musel mlčet.

Německý ústavní soud rozhodl, že Evropský soudní dvůr nesmí omezovat suverenitu berlínského parlamentu. Rád bych vědel, jakým právem teď chce komise omezovat suverenitu maďarského nebo polského parlamentu? Co si teď počne komisař pro justici, Didier Reynders, který před pár dny prohlásil, že nový polský “zákon o soudcích porušuje evropské právo, které je nadřazené právu členských zemí”. Ale přesně to včera Německo odmítlo a ve Varšavě i v Budapešti si toho jistě všimli.

Petr Robejšek, FB

Odeslat komentář