JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Němečtí poslanci požadují zastavení rozmísťování amerických jaderných zbraní a jejich odvoz z Německa

NĚMECKO: Vedoucí frakce SPD, Rolf Mützenich požadoval zastavení rozmísťování amerických jaderných zbraní v Německu, uvedl Handelsblatt.

Publikace píše, že zástupci stran SPD, Zelených a Levice opakovaně požadovali pdvoz amerických jaderných zbraní. Deník poznamenal, že zástupci frakce CDU/CSU kritizovali Mützenichova slova a řekli, že americké jaderné zbraně v první řadě zajišťují bezpečnost samotného Německa.
Handelsblatt napsal, že v německé vládní koalici došlo k velkému sporu o účasti Německa na jaderném zastrašování. Všechno to začalo tím, že šéf frakce SPD, Rolf Mützenich, požadoval ukončení rozmisťování amerických jaderných zbraní na území Německa.
List uvedl, že Mützenichův požadavek automaticky znamená, že se Německo stáhlo ze společné politiky v oblasti jaderných zbraní, podle níž Spolková republika Německo v případě války přepraví americké jaderné bomby ve svých letadlech. Publikace připomněla, že v současné době německé ministerstvo obrany plánuje přijmout nové typy letadel, které budou schopny tento úkol plnit. Čili zaměnit letouny „Tornado“ za Boeingy F-18.
Předseda frakce CDU/CSU Johann Wadephul ale reagoval, že účast Německa na společné politice jaderných zbraní je nezpochybnitelná. Rovněž poznamenal, že politika jaderného zastrašování zvyšuje evropskou bezpečnost a dodal, že nespokojenost ve vedení SPD je „ničivým signálem německé bezpečnostní politice“.

Ostrou kritiku SPD provedl také odborník na bezpečnostní politiku CDU Patrick Sensburg„Pokud jde o bezpečnostní politiku, sociální demokraté jsou v nirváně. Teď si neuvědomují, že americké jaderné zbraně v první řadě zabezpečují naši bezpečnost,“ cituje Handelsblatt Sensburga.

Publikace uvedla, že německé strany SPD, Zelení a Levice opakovaně požadovaly stažení amerických vojsk z území Německa. Rolf Mützenich poznamenal, že jedním z důvodů těchto požadavků je nová jaderná strategie Donalda Trumpa, která stanoví použití jaderných zbraní nejen jako odstrašující prostředek, ale také jako zbraně přímo.

Odeslat komentář