JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nepokoje z USA se přenesly už i do Londýna. Taky zde řádí Antifa, Black Lives Matter a další „pokrokové ultralevicovo-teroristické bojůvky“ (VIDEA)

VELKÁ BRITÁNIE: Nepokoje George Floyda šířící se po Spojených státech přeskočily Atlantik do Velké Británie, kde tisíce příslušníků „Na černých životech záleží“, „Antifa“ a dalších pokrokových aktivistů vyrazily bez zjevného ohledu na koronavirové předpisy do ulic Londýna.

Reportér Breitbar a videografik Kurt Zindulka nahrál aktivisty v různých místech britské multikulturní metropole vedené labouristickým politikem a prominentním nepřítelem Trumpa Sadiqem Khanem, včetně ambasády USA, vrat chránících oficiální rezidenci ministerského předsedy na 10 Downing Street a na Trafalgar Square.

Demonstranti údajně protestují proti smrti George Floyda, černocha, který zemřel poté, co ho v americkém městě Minneapolis v Minesotě k zemi přimáčknul bílý policista, který byl mezitím obviněn z vraždy třetího stupně a zabití z nedbalosti, ač panuje přesvědčení, že smrt pana Floyda byla jen zneužita jako záminka pro řádění, loupení a protlačování různých politických agend.

Protestující shromáždění na náměstí Trafalgar Square hostící ikonický sloup připomínající admirála Horatia Nelsona nesli transparenty se slogany jako ‚TICHO = NÁSILÍ‘ a ‚BRITÁNIE NENÍ NEVINNÁ!‘ spolu s hlavním sloganem hnutí ‚NA ČERNÝCH ŽIVOTECH ZÁLEŽÍ‘ a skandovali „Přestaňte nás zábíjet! George Floyd!“

Ač jak protestující dospěli k přesvědčení, že Britský stát je vinen tím podle podezření nezákonným zabitím v Minnesotě, není bezprostředně jasné.

Davy nedodržující sociální odstup a převážně nenosící masky byly nafilmovány u vrat do Downing Street na Whitehall, kde útočili na řídký šik uniformovaných policejních konstáblů a skandovali – „Jebeme Borise!“ – jehož vazba na smrt George Floyda je zřejmě také těžko vystopovatelná.

„Proč mezi vámi není žádný černoch?“ ptal se jeden policajt, když zkoušeli dav uklidnit. „Kde je Boris? To není jen o Georgi Floydovi!“ dodal.

Další video z Downing Street vystavené na sociálních médiích nejspíš zachycuje pozdější okamžik protestu ukazující, jak policie ustoupila za vrata a dav před nimi mává vlajkou Antifa a skanduje „Jebat policii!“

Video z blízkosti ambasády USA ukazuje těsně sevřený dav natlačený po ulici podél této budovy s výhrůžnými symboly jako je černá vlajka a transparent se sloganem „NA ŽÁDNÝCH ŽIVOTECH NEZÁLEŽÍ, DOKUD NEZÁLEŽÍ NA ŽIVOTECH ČERNÝCH“.

Graffiti tvrdící, že „METROPOLITNÍ POLICIE SLOUŽÍ TRUMPOVI“ se tam ukázalo také, ač není jasné, z čeho aktivisté nabyli takového dojmu o Metropolitní policii vedené levicově liberální komisařkou Cressidou Dick a převážně odpovědné anti-Trumpovskému starostovi města.

K protestům také došlo v německé metropoli Berlíně, kdy o tom Reuters referuje jako o „několika stovkách“ demonstrantů s transparenty nesoucími slogany jako „Spravedlnost pro George Floyda“, „Přestaňte nás zabíjet“ a „Kdo je další“ demonstrující před ambasádou USA.

Ty berlínské protesty jsou ještě obtížněji pochopitelné než ty londýnské, ač je Británie do velké míry mateřskou zemí Spojených států, kdy Britská Amerika a Britská Západní Indie ještě předcházely Dohodě o unii, která v roce 1707 vytvořila Spojené království, a německý stát a jeho předchůdci neměli s tou severoamerickou supervelmocí nic společného.

Kurt Zindulka, Breitbart News

JACK MONTGOMERY

Překlad: reformy.cz

Odeslat komentář