Nesmyslné vládní restrikce v rámci falešné pandemie zabíjí české restaurace a hospody. Tržby provozovatelů klesly až o 85 procent. Podobně rychle však klesají i procentní volební preference vládních stran, které bezdůvodně likvidují firmy, podniky a ekonomiku

ČESKO: Zavedená vládní opatření proti šíření koronaviru zabíjí české restaurace a hospody. Už bezmála měsíc česká gastro scéna znovu přežívá pouze v okénkovém režimu. Tržby provozovatelů klesly o 85 procent. Současný lockdown je podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR pro řadu podniků posledním hřebíčkem do rakve.

Svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

„Podle počtu aktivních pokladen nyní funguje pouhých 14 procent hospod, které měly otevřeno ještě letos v únoru. Tržby segmentu se propadly o 85 procent,“ uvedl Petr Menclík, ředitel společnosti pokladního systému Dotykačka, který využívá čtvrtina tuzemských gastropodniků.

Podle Menclíka měly hospody podstatně horší startovní pozici už po první vlně koronakrize.

„Zatímco zbytek gastra během letních prázdnin stáhl část jarních ztrát, u hospod mělo v létě aktivovanou pokladnu jen 60 procent podniků fungujících před karanténou,“ vysvětlil.

Uvedený propad podle Menclíka nemusí nutně znamenat, že čtyři z deseti hospod v létě už neotevřely. Zejména v nejmenších vesnických podnicích mohla část hospodských po odsunutí EET vypnout pokladny a vrátit se ke klasickým kasírkám. Nicméně i tak je podle něj jasné, že řada provozů reálně bojuje o život nebo už tento boj prohrála.

„Obor gastronomie je svázaný s řadou dalších podnikatelských oborů, které uzavření restaurací a hospod těžce postihlo. Vládní pomoc by měla být k dispozici nejen gastronomickým podnikům, ale i jejich dodavatelům. Jedině tak můžeme předejít zásadnímu ekonomickému kolapsu,“ uvádí Tomáš Prouza, viceprezident Hospodářské komory ČR a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Současná situace se podle svazu podstatně lidí i v jednotlivých segmentech a regionech.

„Celé gastro je nyní na 30 procentech únorových tržeb, ovšem reálně tato situace odpovídá prakticky jen restauracím. Většina segmentů je na tom výrazně hůř. Kluby jsou teď zcela na nule, hospody na zmíněných 15 procentech a jen nepatrně lepší situace je v hotelech a sportbarech. Jediným segmentem, který aktuálně dosahuje takřka 50procentních tržeb, jsou kavárny a bistra,“ přiblížil Petr Menclík z Dotykačky.

Z pohledu regionů je velký rozdíl v jednotlivých obdobích.

Zatímco jarní karanténa smetla všechny dost podobně (napříč republikou zachovala provoz zhruba jedna pětina gastro podniků a jedinými výjimkami byly Praha a Středočeský kraj, kde zůstalo otevřených 36, resp. 32 procent zařízení), v létě se projevily zásadní rozdíly.

V létě ve většině krajů fungovalo o 5 až 15 % méně gastro podniků než v únoru. Jen tři kraje se dostaly na předcovidovou úroveň: Jihočeský kraj (100 %), Liberecký a Vysočina (oba 101 %). Nejmíň podniků fungovalo v Plzeňském kraji (78 %).

Z pohledu tržeb byly jednoznačnými lídry turisticky atraktivní lokality: Jihočeský kraj (258 % v porovnání s únorem), Vysočina (233 %) a Liberecký kraj (189 %).

Zdaleka nejhůř na tom byla Praha, která nedosahovala ani únorových tržeb (99 %). Chyběli v ní zahraniční turisté i Pražané, kteří odjeli pryč.

Podzimní situace je podle SOCR také všude jiná. Obecně se zdá, že podniky, které ustály jaro, byly výrazně připravenější na nová omezení a mnohem rychleji a efektivněji nastartovaly okénkový provoz.

Zatímco na jaře fungovala jen cca pětina gastro podniků, na konci října byla čísla lepší. Ve většině krajů zachovala provoz zhruba třetina zařízení. Výjimkami jsou opět Praha (58 %) a střední Čechy (46 %).

Z pohledu tržeb je na tom paradoxně nejhůř letní lídr – Jihočeský kraj (jen 17 %). Podobně špatně je na tom Zlínský kraj (18 %).

Nejvíc se daří Středočeskému kraji, i tam ale tržby nedosahují ani poloviny únorových hodnot (46 %).

Jedním z klíčů k resuscitaci české gastronomie bude podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR digitalizace a modernizace celého oboru.

„V současné době je samozřejmě těžké tvořit dlouhodobé plány – ale právě na ně se musíme také soustředit. Je jasné, že se mění spotřebitelské chování, že roste poptávka po využívání moderních technologií. Podobná debata probíhá v celé Evropě a řada zemí řadí rozvoj gastronomie mezi hlavní priority Národních plánů obnovy, včetně financování. Pevně věřím, že to udělá i česká vláda,“ uzavřel Tomáš Prouza.

Vláda uzavřela restaurace, hospody, bary a další stravovací zařízení 14. října. Zakázána je také konzumace alkoholu na veřejnosti.

Zdroj: https://www.byznysnoviny.cz

Napsat komentář