JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nezákonné likvidační restrikce během vymyšlené falešné pandemie se Babišovi vracejí jako bumerang. ANO SE PROPADLO NA TŘETÍ MÍSTO. Ve volbách by ho porazili Piráti a STAN i koalice Spolu

ČESKO: Ve volbách do Sněmovny by nyní obě koalice předstihly hnutí ANO. Piráti a STAN by získali 27 %, koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09 by měla 21,5 %. ANO je na třetím místě s 21 procenty.

Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD a také komunisté. ČSSD by skončila pod hranicí pěti procent. Zjistil to průzkum agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Autoři průzkumu upozorňují, že u velkých stran může být statistická chyba až 3 %.

„Koalice Spolu se etabluje jako společná značka, protože v rámci našeho šetření byla častěji spontánně zmiňovaná než koalice Pirátů a Starostů,“ uvedl analytik Kantaru Ondřej Ryboň. Do koalice Spolu přináší více hlasů ODS, která posílila o 2 až 2,5 %. „Ale je to v rámci statistické chyby, takže to nemusí nic znamenat,“ podotkl Ryboň.

Čtvrtá SPD by nyní měla 12 %, komunisté by s pěti procenty byli na hraně proniknutí do Sněmovny. Sociální demokraté získali v průzkumu 4 %, koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků 3,5 % a hnutí Přísaha 2,5 %.

Od posledního průzkumu, který agentura Kantar CZ zveřejnila před měsícem, klesla podpora koalice Pirátů a STAN o tři procenta. „Jedno procento jde za Piráty, jedno za Starosty a jedno procento je takový trest za koalici jako celek,“ řekl Ryboň. Koalice Spolu posílila o 2 %.

Za pokles ANO může odvolání Blatného?

ANO si pohoršilo o 2,5 %. Podle tvůrců průzkumu za tím může být i nesouhlas s personálními změnami ve vládě. S odvoláním ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nesouhlasilo 67 % lidí.

„Proti odvolání jsou především voliči opozičních stran, ale i dvě třetiny voličů ANO a KSČM a tři čtvrtiny voličů ČSSD,“ uvedl Ryboň. S odvoláním ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) nesouhlasí zhruba tři pětiny lidí, Ryboň upozornil, že proti je 58 % voličů ČSSD.

Pokud by strany kandidovaly samostatně, pak by vyhrálo ANO s 20 procenty, Piráti by měli 19 %, ODS 11,5 %, Starostové a SPD shodně 11 %, TOP 09 by získala 6,5 %, komunisté 5 % a mimo Sněmovnu by zůstali se ziskem 3,5 % lidovci, kteří jsou součástí koalice Spolu.

Podle Ryboně se z dlouhodobého hlediska přesouvají voliči ANO především k SPD, komunistům a Přísaze.

Průzkum se uskutečnil od 12. do 30. dubna. Na otázky týkající se podpory koalic odpovědělo 929 lidí, na dotazy k podpoře jednotlivých stran 978 respondentů.

 

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář