JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Neziskovky dál tlačí na Babišovu vládu, aby přijala vousaté muslimské válečníky alias „dětské uprchlíky“ z Řecka

ČESKO: Neziskové organizace se dál snaží donutit Babišovu vládu, aby přijala uprchlické sirotky z táborů v Řecku. Občanské iniciativy jsou prý připraveny postarat se o sirotky migrantů, jejich celkovou socializací a zařazení dětí do české společnosti.

„Jsme komplexně připraveni jako občanská společnost,“ řekl zakladatel iniciativy Češi pomáhají Jaroslav Miko.

Řecko začátkem září 2019 vyzvalo ministry vnitra EU, aby členské země přijaly děti bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Konkrétně Česko požádali o přijetí 40 dětí.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) to označil jako snahu Řecka znovu vyvolat debatu o přerozdělování uprchlíků a na řecký dopis vůbec neodpověděl.

Později Atény vybídl, aby poskytly seznam konkrétních dětí, které by ČR mohla přijmout. Letos v lednu pak uvedl, že celou věc považuje za uzavřenou.

Podle Mika by ale bylo možné se o dětské uprchlíky v Česku postarat, pokud by vláda řekla ano.

Síť pomocníků a pomáhajících organizací je podle jeho slov připravena vládě pomoci s přijetím i celkovou socializací a zařazením dětí do společnosti.

Připomněl, že v Česku je asi 200 rodin, které jsou připraveny dětské migranty přijmout.

Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek míní, že Česko potřebuje už jen politický krok k tomu, aby se přidalo k zemím, které děti z Řecka přijímají nebo přijmou.

Iniciativa Češi pomáhají spolu s Lékaři bez hranic, Organizací pro pomoc uprchlíkům a Amnesty International už loni vyzvala vládu, aby projevení solidarity nebránila a vytvořila meziresortní skupinu, která by navrhla přesný postup přijetí dětských běženců bez doprovodu z Řecka.

S návrhem přijmout 50 syrských sirotků z řeckých táborů přišla už loni europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Premiér Andrej Babiš (ANO) tehdy uvedl, že Česko žádné migranty přijímat nebude a uprchlíkům je potřeba pomáhat v jejich zemích.

Odeslat komentář