JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nikým nevolená Európska komisia zavelila: V EÚ nesmú byť „zóny bez komunít LGBT!“

EU: Bruselskí globalizátori sa snažia diktovať pravidlá hry pre všetky, hlavne menšie a hospodársky a vojensky slabšie členské krajiny EÚ. Rozkazujú, čomu máme veriť, ako sa máme správať, pomaly aj o tom, čo máme jesť a o ktorej hodine máme isť spať. Občas pritvrdia aj voči väčším štátom – prevažne v prípadoch, ktoré sa týkajú života celého obyvateľstva Únie. Najnovšie, napríklad, by v EÚ nemal byť ani jeden meter štvorcový, kde by sa neusalašili vážení predstavitelia LGBT komunity.

Nemecká politička, predsedníčka Európskej komisie a členka stredopravicovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka sa vo svojej včerajšej výročnej správe o stave únie pre Európsky parlament venovala viacerým témam: pandémia koronavírusu, hospodársky stav únie, sankcie voči Bielorusku a kauza Navyľnyj a, ako uviedli mnohé európske média, „sa  postavila proti homofóbnej politike nacionalistickej vlády vo Varšave, ktorá vyhlásila vznik „zón bez LGBT.“ Podčiarkla, že „podobné miesta nemajú čo robiť v Európskej únii“ „porušenia právneho štátu nemožno tolerovať.“

V stredu sa tak znova vrátila k téme, ktorá rozvírila európsku politickú scénu koncom júla. Vtedy poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro uviedol, že každé mesto v Poľsku, ktoré stratí  finančné prostriedky EÚ kvôli tomu, že vytvorí „zónu bez ideológie LGBT“, získa vládnu finančnú podporu. V pohotovej reakcii na to Von der Leyenová uviedla, že výkonná moc Európskej únie čoskoro predstaví stratégiu na posilnenie práv LGBT v Európskej únii, ako aj presadzovanie vzájomného uznávania rodinných vzťahov v EÚ. „Ak ste rodič v jednej krajine, ste rodič v každej krajine,“ podčiarkla.

Nuž na kvality „rodičov“ rovnakého pohlavia určite väčšina Slovákov (dúfajme, aj obyvateľov EÚ) má odlišný názor a nesúhlasí s pani predsedníčkou Európskej komisie. Vo včerajšom prejave o stave únie sa Ursula von der Leyenová vrátila k téme spred poldruha mesiaca a obhajovala práva komunity LGBT. Koncom júla reagovala na polemiku vyvolanú rozhodnutím EÚ neudeliť granty niekoľkým mestám v Poľsku, ktoré sa pred časom vyhlásili za „zóny bez ideológie LGBT“.

Uviedla to aj na svojej stránke na Twitteri 30. júla tohto roku: „Naše zmluvy zabezpečujú, aby každý človek v Európe mohol byť tým, kým je, žiť tam, kde sa mu páči, milovať, koho chce a mať také vysoké ciele, aké chce.“ Dodala, že sa bude naďalej usilovať o rovnosť ľudí hlásiacich sa k sexuálnym menšinám. Svojím twítom sa zapojila do diskusie, ktorú vyvolali protesty predstaviteľov Poľska po tom, ako EK odmietla účasť šiestich poľských miest na dotovanom twinningovom programe.

Poľské obce, ktoré sa označili ako „LGBT Free“, nedostanú peniaze od EÚ. Informovala o tom Európska komisia. U našich severných susedov sa menšie aj väčšie obce rozhodli zakázať kampane podporujúce práva párov rovnakého pohlavia. EÚ odmietla šesť žiadostí o financie z Poľska, ktoré obce poslali v rámci projektu na podporu partnerstiev s inými mestami a obcami únie. Hovorca Európskej komisie Adalbert Jahnz na tlačovej konferencii nepriblížil, o ktoré obce ide, keďže tieto informácie sa štandardne nezverejňujú.

Európska únia tak urobila ďalší krok v presadzovaní podporovania LGBT komunity. Nariaďuje, aby všetky mestá a obce vítali rodičov číslo jedna a číslo dva a v rámci „slobody, demokracie a ľudských práv“ nenechá ani jedno voľné miesto, kde by mohli platiť trochu iné pravidla hry. Možno by sa také „zóny bez LGBT ideológie“ mohli považovať za „národné parky“?.. Existujú veď prírodné národné parky, prečo by nemohli byť rodinné národné parky, parky ozajstnej tradičnej rodiny?..

 

Autor: Eugen Rusnák

Odeslat komentář