JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

O bezpečnou ruskou vakcínu proti koronaviru která nefunguje na báze RNA, projevilo zájem už 40 zemí!

RUSKO: Ruský fond přímých investic zaznamenal zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru ze 40 zemí světa. Její dodávky mohou začít již v listopadu tohoto roku. Uvedl to ředitel Ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev.

Účastníci pátečního online briefingu byli požádáni, aby se vyjádřili k výrobě a dodávkám ruské vakcíny do dalších zemí, zejména do Brazílie, Egypta, Indie, Uzbekistánu, Mexika, Argentiny, Vietnamu, Izraele a dalších.

„Na základě úžasné práce, kterou odvádí Gamalejův ústav, vidíme zájem ne z 20 – 30 zemí, ale ze 40 zemí, včetně nákupu vakcíny a včetně všech zemí, které jste nyní uvedli,“ sdělil Dmitrijev.

 

Podle jeho slov je nyní velká pozornost věnována tomu, že výrobní kapacity v Rusku budou nejprve sloužit pouze ruskému trhu.

„Zaměřili jsme se na to, abychom již v listopadu tohoto roku byli schopni dodávat vakcínu, vyrobenou za hranicemi Ruska, na zahraniční trhy, a to díky té výborné technologii, kterou vyvinul Gamalejův ústav,“ dodal Dmitrijev.

 

Zmiňme, že ruskou vakcínou se nechal naočkovat ruský ministr obrany Sergej Šojgu, stejně jako moskevský starosta Sergej Sobjanin.

Ruská vakcína proti koronaviru

Na začátku srpna Ministerstvo zdravotnictví RF zaregistrovalo první vakcínu proti covidu-19 na světě, kterou vyvinuli odborníci Gamalejova ústavu za podpory Ruského fondu přímých investic. Dostala název Sputnik V.

Generální ředitel fondu Kirill Dmitrijev oznámil, že fond dostal z více než 20 zemí žádosti o nákup jedné miliardy dávek Sputniku V. Rusko se domluvilo na výrobě vakcíny v pěti zemích a existující kapacity umožní výrobu až 500 milionů dávek ročně.

Přípravek získal všechna potřebná povolení a prošel úspěšně dvěma fázemi testování na dobrovolnících ve věku 18 až 60 let, u nichž byla v důsledku vakcinace zformována imunitní reakce a protilátky na SARS-CoV-2. Klinické testování po registraci začne tento týden, vakcína bude ověřena na 40 tisících lidí.

Podle slov ředitele Gamalejova ústavu Ginzburga budou účastníci této etapy pod přísnou kontrolou lékařů. Nebudou hospitalizováni, budou ale důkladně vyšetřeni před testy, po nich a v jejich průběhu. Kromě toho se plánuje elektronické monitorování, dobrovolníci budou moci přímo informovat lékaře o svých nepříjemných pocitech, budou-li nějaké mít.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář