JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

OBROVSKÉ NEBEZPEČENSTVO A ZNEUŽÍVANIE TECHNICKÉHO POKROKU NANOTECHNOLÓGIÍ

Významný vedecký objav sa skrýva pred očami verejnosti už niekoľko rokov a jeho potenciál využitia je taký veľký, že najmasívnejšia vojenská mašinéria na svete nasadila značné zdroje na jeho financovanie a ovládnutie.

Prostriedky na výskum a vývoj vydáva prostredníctvom Národného inštitútu zdravia (National Institutes of Health, NIH), Agentúry pre výskum pokročilých obranných projektov DARPA a Úradu pre pokročilý biomedicínsky výskum a vývoj BARDA.

Revolučný prelom mal prísť rukami kanadského vedca Dereka Rossiho v roku 2010 čírou náhodou. Harvardský profesor v rozhovore povedal, že našiel spôsob ako „preprogramovať“ molekuly, ktoré nesú genetické pokyny pre vývoj buniek v ľudskom tele, nehovoriac o ostatných biologických formách života.

Tieto molekuly sa nazývajú mediátorová ribonukleová kyselina s jedným reťazcom RNA, ktorý kóduje proteín a vzniká prepisom z DNA ako pre-mRNA. Novoobjavená schopnosť prepísať pokyny na produkciu akýchkoľvek druhov buniek v biologickom organizme radikálne mení smerovanie západnej medicíny a vedy, aj keď si to zatiaľ nikto poriadne nevšimol. Ako sám Rossi hovorí: „Skutočne dôležitý objav bol, že ste teraz mohli použiť mRNA. Keď ste ju náležite dostali do buniek, mohla tvoriť akýkoľvek proteín v nich.“ Vynález bol taký významný, že v roku 2014 mohol odísť Rossi do dôchodku, keď s kolegami a kapitálovou investičnou spoločnosťou Flagship Pioneering založil firmu Moderna Inc., ktorá mala využiť inováciu na prilákanie federálnych dotácií a ocenení. Rossi, ktorý dnes nie je pridružený k Moderne nad rámec akciových podielov, iba sleduje, kto a akými prostriedkami pokračuje v odkaze.

Biologická kontrola na diaľku

Už v roku 2006 DARPA skúmala, ako identifikovať vírusové patogény horných dýchacích ciest prostredníctvom programu Predicting Health and Disease (Predpovedanie zdravia a choroby). Ten viedol k založeniu Agentúry pre biologické technológie, čo odhalila investigatívna novinárka Whitney Webbová.

V roku 2014 agentúra spustila program In Vivo Nanoplatforms (Nanoplatformy v živom organizme), ktorý sondoval implantovateľné nanotechnológie smerujúce k vývoju tzv. hydrogélu. Hydrogél je technológia, ktorej vynálezca sa už v počiatkoch chválil tým, že ak sa objaví so súhlasom FDA, zákazníci môžu dostať implantáty do tela na meranie hladín glukózy, kyslíka a laktátu. Tento materiál podobný kontaktným šošovkám vyžaduje zavedenie špeciálnym injektorom pod kožu, kde dokáže prenášať digitálne signály na báze bezdrôtovej siete a li-fi. Li-fi je termín pre bezdrôtovú komunikačnú technológiu, ktorá využíva svetlo na prenos údajov a polohy medzi zariadeniami. Prvýkrát ho vyslovil Harald Haas počas prednášky TEDGlobal 2011 v Edinburghu. Po pevnom zavedení do tela sú tak ľudské bunky vydané napospas mRNA programu, ktorý produkuje obavy zo šírky následkov. Je to možno prvý skutočný krok k transhumanizmu – filozofii, ktorá je v móde medzi mocnými ľuďmi ako Ray Kurzweil z Googlu a Eric Schmidt. Spájanie technológií a biológie vidia ako nevyhnutný dôsledok ľudského pokroku.

 

Zdroj: https://zemavek.sk/

Odeslat komentář