JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

OCHRANNÉ MASKY – „NEBEZPEČNÝ ODPAD“

NĚMECKO: Vědecký ředitel Hamburského ekologického institutu, profesor Michael Braungart, se zabýval látkami obsaženými v maskách FFP2. Podle jeho názoru nejsou masky FFP2 vůbec vhodné k nošení, protože „to, co si nasadíte přes nos a ústa, je nebezpečný odpad,“ řekl. Od poloviny února se používání FFP2, nebo lékařských chirurgických masek v německých obchodech a veřejné dopravě stalo povinným. S ohledem na vysoce škodlivé složky v těchto maskách je třeba položit si otázku, jaký vliv budou mít na naše zdraví. Důvodem nové regulace nošení masky jsou údajně „nové virové mutace“, o nichž politici tvrdí, že jsou mnohem nakažlivější než původní koronaviry.

Odborníci ale zpochybňovali ochranné působení všech masek před šířením virů už od počátku koronové krize. Dokonce i německý ‚vládní virolog‘ Christian Drosten kdysi v rozhovoru řekl, že masky jen těžko udělají cokoli, čím by šíření virů zastavily. Přesto by nyní měly být používány lékařské masky a masky FFP2, které, jak zjistil ekologický institut, obsahují vysoce škodlivé a nebezpečné přísady. I když materiál masek vypadá jako papír, jsou vyrobeny z plastového polypropylenu. Různé vrstvy jsou drženy pohromadě lepidlem, chemickými pojivy, UV- stabilizátory a antioxidanty. Vědci z Hamburského institutu pro životní prostředí navíc našli v maskách, z nichž většina pochází z Asie, i těkavé organické uhlovodíky.

V některých modelech bylo nalezeno velké množství formaldehydu (karcinogenní konzervační látka) nebo anilinu (karcinogenní barvivo) a také umělé vonné látky, které mají maskovat nepříjemný chemický zápach. Modré chirurgické masky také obsahují barvivo a kobalt z těžkých kovů. Každý, kdo nosí lékařské nebo FFP2 masky, vdechuje nebezpečný chemický koktejl, který plícemi vstupuje do našeho krevního oběhu. Masky navíc obsahují různé mikroplasty a mikrovlákna, které jsou absorbovány plícemi, kde se zachycují, nebo jsou dál přenášeny do dalších orgánů. Profesor Braungart z Environmentálního institutu kritizuje politiky, kteří rozhodli o povinnosti užívání těchto „chemických koktejlů s mikroplasty a mikrovlákny“ pro obyvatelstvo. To, že se jedná o chirurgické vybavení (určené pouze pro krátkodobé použití) neznamená, že jsou masky neškodné. V maskách se nachází „neuvěřitelné množství špíny a škodlivin“, potvrdil Braungart.

 

Překlad: HS

Zdroj: www.neopresse.com/gesundheit/umweltinstitut-ffp2-masken-sind-sondermuell/

Komentář

  • Sedmý.7

    22. února 2021

    To je problém naší doby. Všichni pracujeme pouze s informacemi. Každý názor je obehnán třemi tituly před jménem a taky za jménem, všichni jsou to profesoři působící na prestižních universitách a jejich názory jsou podepřeny několika studiemi dalších 10 kolegů z neméně prestižních univerzit. Bohužel většina lidí nejsou biochemici s laboratorním vybavením umístěným na předsíni mezi kuchyní a obývákem, takže nemáme možnost si pravdivost jakéhokoliv tvrzení ověřit. Nezbývá než důvěřovat našim státním zkušebnám v oboru – např. SUKL. Zbytek je na nás.
    „S“

Odeslat komentář