JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Odborník ministerstva zdravotníctva SR Peter Pružinec: Médiá to už s koronavírusom preháňajú. Nás lekárov zaujímajú chorí ľudia a nie pozitívni. Rúška nás nechránia!

SLOVENSKO: Odvážlivec z radov lekárov sa našiel aj na ministerstve zdravotníctva SR. Hlavný odborník na klinickú imunológiu a alergológiu vyhlásil, že médiá to už so strašením ľudí koronavírusom preháňajú. Kritizuje aj to, že médiá zverejňujú počty pozitívne testovaných na koronavírus, pretože to sa nerovná počtu chorých na Covid-19

Čoraz viac slovenských lekárov a odborníkov sa stavia proti oficiálnej línii interpretovania koronavírusu. Asi najväčším „priekopníkom“ je doktor Igor Bukovský. Ten dlhodobo kritizuje reštriktívne opatrenia slovenskej vlády.

Doktor Igor Bukovský taktiež poukázal na rozpor medzi tvrdeniami a prístupom ku situácii s koronavírusom medzi českým ministerstvom zdravotníctva, ktoré ľudí upokojuje a medzi ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré podľa neho šíri strach a poplašné správy o údajnej druhej vlne. Podľa Bukovského keď človek na Slovensku povie to isté čo české ministerstvo zdravotníctva, je označený za konšpirátora. Bukovský tiež priznal, že už prestáva veriť, že médiám ide o pravdu.

Ďalším odvážnym lekárom je Vladimír Malec, ktorý tvrdí, že súčasný koronavírus je banálna záležitosť. Úmrtnosť naň sa podľa neho výrazne znížila. Podľa štatistík vo Veľkej Británii na koronavírus zomiera 6-krát menej ľudí než na chrípku a pneumóniu. Malec taktiež odmieta povinné očkovanie. Podľa neho na to nie je žiaden dôvod. Upozornil tiež na americkú vakcínu, ktorá môže údajne spôsobiť autoimunizačné ochorenia.

Lekárka Zuzana Pitoňáková upozornila, že časté nosenie rúšok môže spôsobovať viacero zdravotných problémov a znižuje príjem kyslíka, čo je nepríjemné obzvlášť u staršej populácie. Podľa Pitoňákovej je nosenie rúšok pre naše telá neprirodzené a zdravého človeka neochráni pred infikovaním sa koronavírusom.

Aj keď sa takto odvážne proti  mainstreamovej línii ozývajú viacerí lekári, doposiaľ stále chýbal takýto hlas zo strany oficiálnych štátnych inštitúcii, narozdiel od našich českých susedov, kde aj samotný minister zdravotníctva Adam Vojtěch nepriamo vyzval médiá, aby prestali strašiť koronavírusom. Podľa Vojtěcha je to štandardné infekčné ochorenie rovnako ako iné infekčné ochorenia. Covid-19 podľa neho musíme destigmatizovať .

Zdá sa však, že najnovšie sa ľady pohli aj na Slovensku. Rozumný postoj vzišiel už aj z ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, aj keď zatiaľ ešte nie priamo od ministra Mareka Krajčího.

Profesor Peter Pružinec – hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre klinickú imunológiu a alergológiu, v rozhovore pre televíziu TA3 skritizoval médiá za to, že to s neustálym informovaním a strašením koronavírusom už preháňajú :

„Dnes si myslím, že sa to už troška preháňa, aj tie médiá to preháňajú, tá stála informovanosť. “

Podľa odbornáka Pružinca, lekárov zaujímajú chorí ľudia a nie pozitívni : „Čiže tie informácie, že bolo 100 pozitívnych … to je údaj v podstate len pre epidemiológov . Považujem za zbytočné, aby od rána do večera všetky televízie vysielali na spodku to … išiel film a počas filmu dole išli… (informácie o počte Covid-pozitívnych, pozn.red.) ..no vystrašili ľudí.“

Odborník ministerstva zdravotníctva Peter Pružinec taktiež vysvetlil, že samotné rúška, ktoré nosíme nás pred nakazením koronavírusom nechránia :

“ Neviem či to nedostatočne epidemiológovia vysvetlili. Tie rúška nechránia vás proti ochoreniu, to znamená , darmo vy budete mať rúško pokiaľ ja by som bol infekčný. Mňa by chránilo to, keby vy ste boli infekčný a mali by ste rúško a ja nie. Ale aj to len čiastočne. “

Podľa profesora Pružinca sa budeme musieť s koronavírusom naučiť žiť : „To, že ten vírus tu je a, že teraz v tomto období sa zvýšil ten počet, to bolo jasné od začiatku . Vírus sem prišiel a bude tak ako vírus chrípky… My sa s tým musíme naučiť žiť.“

https://www.facebook.com/rene.piacek/videos/10220466279665743/

 

Samuel Gdovin

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář