JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Odpálení a test dříve zakázané rakety Spojenými státy dokazuje, že vypovězení INF bylo z jejich strany plánováno předem

USA/RUSKO: První zkouška americké balistické rakety, která byla dříve zakázána Smlouvou INF, byla úspěšná, sdělil šéf Pentagonu Mark Thomas Esper a to jen několik měsíců po vypovězení této smlouvy, což jen dokazuje, že Spojené státy tuto raketu vyvíjely v době, kdy byly tyto technologie zakázány.

Zkouška balistické rakety, kterou vzdušné síly Spojených států (SS) vypálili ve čtvrtek ze základny ve státě Kalifornie, je důkazem, že Smlouva o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) uzavřená mezi Spojenými státy a Ruskem zanikla na podnět Washingtonu. Prohlásil to v pátek mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov, citovaný agenturou TASS.

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak americký ministr války Mark Thomas Esper na twitteru napsal: „Dnes americké vojenské letectvo spolu s Úřadem pro strategické možnosti (Strategic Capabilities Office — SCO) úspěšně otestovaly prototyp nejaderné pozemní balistické rakety.“

Dříve zástupce Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, odkud byla raketa odpálena, řekl Sputniku, že Spojené státy provádějí hodnocení výsledků čtvrtečního testu.

V pátek Esper upřesnil, že výroba prototypu připraveného ke startu trvala necelých devět měsíců místo dvou let, což jasně dokazuje, že plánována byla již před dvěma roky a výroba začala ještě za platnosti INF, jelikož až do 2. srpna 2019 byly rakety středního a krátkého doletu zakázány, ale Spojené státy od ní odstoupily. Ruská federace slíbila zrcadlovou odpověď. A tak se i stalo.

„Vícekrát jsme řekli, že Spojené státy se připravují na porušení smlouvy INF. Toto jasně potvrzuje, že smlouva byla zničena z iniciativy Spojených států, „řekl Peskov, Dmitrij Sergejevič novinářům.

Čtvrtečnímu vypálení rakety procházeli náznaky ze KLDR, že v nejbližších týdnech by mohla uskutečnit test vlastní balistické rakety jako „vánoční dárek“ Spojeným státům v případě, že americká strana do konce roku nepřijde s ústupky ve vzájemných jednáních. Ke konci roku totiž uplyne lhůta, kterou dal severokorejský vůdce Kim Čong-un Spojeným státům, aby nabídly oboustranně přijatelné podmínky dohody a okamžitě zrušily sankce, kterou nejsou na zemi uvaleny v rámci rozhodnutí RB OSN, ale v rámci amerického ekonomického terorismu

Jednalo se o první letecké testy prototypu nejaderné rakety. Byla odpálena z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii. Raketa startovala z pozemního zkušebního odpalovacího zařízení. Proletěla více než 500 kilometrů a poté spadla do Tichého oceánu. Americká strana prohlásila, že údaje získané na základě výsledků zkoušek budou použity ministerstvem obrany jako základ pro rozvoj budoucího raketového potenciálu středního doletu.

Dosud není k dispozici přesný popis testované rakety. Byla však vyslovena domněnka, že v raketě může být použita fáze urychlovače tuhých paliv Castor IVB. Dříve byla používána v amerických balistických cílových střelách, které, jak uváděla ruská strana, mohly být prototypy raket středního doletu. Je také možné použití stupně pevného paliva Orion. Používají se v nosných raketách Pegasus, Taurus a Minotaur a protiraketách GBI.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář