JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Oficiálne vyhlásenie Bieloruského ministra obrany Viktara Chrenina: V krajine prišlo k pokusu o prevrat, protiústavnú zmenu režimu, s podporou niekoľkých západných štátov

BIELORUSKO: Deštruktívne sily v Bielorusku s podporou niekoľkých západných štátov podnikli pokus o protiústavnú zmenu režimu, no nepodarilo sa im to vďaka koordinovaným krokom orgánov štátnej správy. V Moskve to vyhlásil bieloruský minister obrany Viktar Chrenin.

„Rôzne deštruktívne sily podnietené poprednými predstaviteľmi takých štátov ako Poľsko, Litva, Česká republika a Ukrajina podnikli pokus o protiústavnú zmenu režimu. Vďaka koordinovaným krokom orgánov štátnej správy a tiež vďaka podpore rozhodnutia prezidenta bieloruskými občanmi bolo možné krajinu zachrániť pred bezprávím a svojvôľou,“ vyhlásil Chrenin.

Minister dodal, že určité sily na Západe, ktorým sa nepodarilo zorganizovať tzv. farebnú revolúciu, prechádzajú k „efektívnym formám a metódam vedenia hybridnej vojny proti bieloruskému štátu pomocou bezprecedentných opatrení diplomatického, politického a ekonomického nátlaku“.

Ďalej vyjadril vďaku krajinám ako Rusko a Čína, ktoré „poskytli Bielorusku pomoc v tomto náročnom období“. Chrenin sa v Moskve zúčastnil na stretnutí so svojimi rezortnými partnermi zo štátov bývalého sovietskeho bloku.

Bielorusko bolo svedkom vlny protestov proti výsledkom prezidentských volieb z 9. augusta, v ktorých s 80 percentami zvíťazil úradujúci prezident Alexandr Lukašenko. Kritici jeho vládu obviňujú zo zmanipulovania výsledkov, väznenia opozičných politikov a tvrdého potláčania demonštrácií.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář