JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ohromujúce! USA majú podozrenie, že Izrael údajne odpálil medzikontinentálnu balistickú raketu super tajného typu

Izrael 6. decembra z leteckej základne Palmachim pri pobreží Stredozemného mora otestoval pohybovú inštaláciu, ktorá je údajne určená pre riadené rakety typu Jericho, píše americký denník The Drive

Video z cvičenia zverejnila na Twitteri užívateľka RebeccaRambar.

„Niekoľko podrobností ohľadom skúšok vyvoláva dohady, že spúšťanie je spojené s vývojom a rozšírením super tajného typu jadrových balistických rakiet Jericho,„ tvrdí americká publikácia.

The Drive uvádza, že typ Jericho zahrňuje taktické a strategické rakety, medzikontinentálne balistické rakety s jadrovým zariadením, čo je tiež základom pre izraelské rakety kozmického určenia.

Zároveň konštatuje, že Izrael nie je oficiálne považovaný za štát s jadrovými zbraňami, čo s najväčšou pravdepodobnosťou vzhľadom k hrozbe zo strany Iránu, nezodpovedá skutočnosti.

V novembri izraelské bojové lietadlá piatej generácie F–35I Adir počas spoločných cvičení so spojencami z USA a Európy Modrá vlajka trénovali v bojoch s ruským protileteckým raketovým systémom S–400 Triumf, ktorý imitoval americký komplex MIM–104 Patriot.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář