Ombudsman Křeček se s tím nepáře: “Muslimové přišli do Evropy, aby nás nahradili. Chtějí tu mít islámské státy a právo šaría.”

ČESKO: “Evropu obsazují muslimové, chtějí nás nahradit, chtějí tu muslimské státy a právo šaría,” řekl na rovinu nový ombudsman Křeček v rozhovoru pro webový vyhledavač Seznam Zprávy.

Reportérka  Martina Zpěváčková se tetelila blahem a ještě si to natáčela na video. Jistě by si v té chvíli přechodné extáze dokázala představit křečka na grilu, ale rozhodně ne sebe samu s pytlem přes hlavu.

“Jste si jistý, že nepodléháte dezinformacím?” ptá se novinářka lstivě Křečka.

“Samozřejmě,” odtušil nový ombudsman, “já mám dostatek informací. Jsem velmi zkušený člověk, takže rozhodně žádné dezinformace. Neznamená to ale, že jsem se nemohl mýlit.”

Ano, pan Křeček se může mýlit, ale podle všeho se nemýlí. Stejného názoru je řada evropských politiků a voličů, kteří dávají stále větší podporu vlasteneckým stranám. Jsou to ti, kteří mají nejen strach o sebe, svou rodinu, a tak i nějak i o osud příštích generací. Stále více politiků říká, že proměna Evropy je plán, že jde o řízenou akci.

Jak to tedy je? Kolik imigrantů je vlastně v Evropě? Jak velká je hrozba islamizace? Má pravdu Křeček, nebo Spěváčková?

Nová studie: Je to zlé

S odpovědí přichází nová respektovaná studie Pew Research Centerkterá je považována za první komplexní odhad situace za posledních více než deset let. Studie se zabývala především nelegálními imigranty, což je ovšem přesně ta položka, která chybí do celkového obrazu.

Podle studie žily v roce 2017 v Evropě 3,9 – 4,8 miliony nelegálních přistěhovalců. Z nich asi polovina ve Velké Británii a Německu. Následuje Itálie a Francie. V České republice žije podle studie 100 až 200 tisíc nelegálních imigrantů.

Při evropském průměru 4:1 ve prospěch legálních imigrantů (tedy s platnými doklady) se dostáváme na číslo 16 milionů imigrantů celkově. Což je, jen tak pro představu, jako Česko a Slovensko dohromady.

Většinu nových imigrantů (tedy z imigrantského přívalu v letech 2014 – 2000) je tvořena muži mladší 35 let, potvrzuje studie.

Ředitel Centra pro migrační politiku při Evropském univerzitním institutu ve Florencii pan Andrew Geddes, uvedl, že studie Pew Research Center předložila „přísný, robustní a důvěryhodný“ obraz problému, na jehož základě mnoho Evropanů „ztratilo důvěru ve schopnost svých vlád – a Evropské unie – jednat kompetentně “.

Studie Pew Research Center je založená na údajích z 32 členských států EU a EFTA a mezinárodních organizací.

Napsat komentář