JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Opatření musíme „upravit“, řekl Hamáček k rozhodnutí Ústavního soudu. Neúnavný protičeský ďábel si jede své … Nic dobré pro Česko od této Aspenské zrůdy proto nečekejme

ČESKO: Vláda musí podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) upravit opatření o omezení maloobchodu tak, aby byla v souladu s pondělním rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS). Kabinet podle soudu dostatečně nevysvětlil, proč přikročil k zákazu u některých provozoven a proč jiné mají ze zákazu výjimku.

Prodejny se ale kvůli rozhodnutí soudu zrušit omezení neotevřou. ÚS totiž zrušil ustanovení z 28. ledna, které ale platilo pouze do 14. února.

Posléze vláda na základě dalšího nouzového stavu vyhlásila sice tatáž opatření, ovšem jde už technicky o jinou normu. ÚS ovšem uvedl, že vláda by se rozhodnutím měla při vyhlašování dalších omezení řídit.

„Budeme muset opatření upravit v souladu s judikátem,” sdělil v reakci na rozhodnutí soudu ČTK vicepremiér Hamáček. O úpravách by tak mohla vláda jednat ještě v pondělí, kdy pravidelně zasedá.

Další místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) pak zase Blesku řekl, že kabinet nyní zjišťuje faktické dopady nálezu. Náznaky, že ústavní soudci rozhodnou tímto způsobem, už ale existují déle než týden.

Aktuálně je již od 27. prosince uzavřená většina obchodů, prodávat se smějí pouze základní životní potřeby. Na podzim ale ještě mohly hypermarkety nabízet plný sortiment, tedy i ten, který prodávaly tehdy uzavřené malé obchody.

Aby kabinet zabránil diskriminaci malých obchodů, které musely zůstat uzavřené, nesmějí nyní ani hypermarkety nabízet zboží ze specializovaných malých obchodů.

Komentář

Odeslat komentář