JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

OSN pláče, už nikdo na světě ji nebere vážně

S tím, jak svět zachvátila pandemie čínského koronaviru, Středním východem zmítají boje a Peking brutálně intervenuje do Hong Kongu, tak je tato organizace, kdysi pověřovaná nabízením řešení takových problémů, ustrčená bokem a nikdo už vůbec neposlouchá její výzvy k „míru, harmonii a globální jednotě.“

Generální tajemník OSN Antonio Guterres úpěl nad „nedostatkem vůdcovství“ v časech nejhorší série krizí od roku 1945. „Tam, kde vidíme sílu, tam vůbec nevidíme nezbytné vůdcovství,“ řekl nedávno.

AFP hlásí, že ani po více než dvou měsících vyjednávání není pořád ještě schopno 15 členů Rady bezpečnosti dosáhnout dohody o rezoluci na podporu Gutteresovy výzvy ke globálnímu zastavení palby po dobu boje světa s čínským koronavirem.

V samotném OSN vzniká pocit, že tato globalistická mašinérie se zadírá a stává se nefunkční, i když pořád úpí, že na své operace nutně potřebuje více peněz:

„V minulosti, když došlo k neshodám mezi členy Rady, tak se ty záležitosti rozložily na kousky, o kterých půjde lépe vyjednávat,“ řekl AFP činitel OSN promlouvající pod podmínkou anonymity. „Takže váš protivník, se kterým jste se jeden den nedohodli v nějaké konkrétní věci, byl o den později vaším nejlepším spojencem v další věci. Teď ale zažíváme to, že se všechno neřešitelné, místo aby se to oddělovalo od sebe, se rozlévá do všeho ostatního.

„Takže teď jsou tu určité tábory, nebo jsou tu neshody, které se prostě rozlévají z jedné záležitosti do druhé,“ řekl tento činitel s jasnými narážkami na situaci v Hong Kongu, kde nová tvrdá čínská bezpečnostní legislativa uvrhla dva stálé členy OSN jednoho proti druhému.

„Napětí mezi USA a Čínou je pro tento světový orgán opravdu problematické,“ což znamená, že Rada bezpečnosti „není schopna se hnout vpřed se spoustou věcí,“ dodal tento činitel.

Guterres na čtvrteční tiskové konferenci vyjádřil svoji lítost nad tím, že pandemie koronaviru nevyvolala mezi světovými mocnostmi větší smysl pro jednotu.

„Jestli nám současná krize něco ukazuje, tak je to naše křehkost. Kolektivní křehkost. Když jsme křehcí, tak bychom měli být pokorní. Když jsme pokorní, tak bychom se měli sjednotit a být spolu solidární,“ řekl v projevu určenému členům Rady bezpečnosti.

Jak už Breitbart News referoval, tak Guterres už řadu měsíců pracoval na zajištění globálního zastavení palby, aby země měly možnost zastavit šíření viru, který poprvé propukl loni v čínském městě Wuhan.

Jak už Breitbart News referoval, tak Guterres už řadu měsíců pracoval na zajištění globálního zastavení palby, aby země měly možnost zastavit šíření viru, který poprvé propukl loni v čínském městě Wuhan.

Oxfam International je jen jednou z globálních charit, která zaznamenala frustraci z impotence OSN, když publikovala zprávu, kde se praví, že věc globalizace už totálně všichni ignorují.

To zastavení palby zůstává nedosaženo kvůli „diplomatickému selhání“ Rady bezpečnosti k dohodnutí kolektivní rezoluce, když uvnitř ní je všechno v patu, všímá si zpráva Oxfam a absence jejího působení už zrušila všechny investice do budování míru, přičemž země teď pořád prodávají zbraně k použití ve válkami rozervaných regionech.

„Očekáváme od této rady vůdcovství a zrovna tak i od těch zemí, které říkají, že zastavení palby podporují, které však přesto zůstávají aktivními účastníky konfliktů po celém světě, které vedou vojenské operace, prodávají zbraně a podporují třetí strany,“ uvedl v prohlášení dočasný výkonný ředitel Oxfam Jose Maria Vera.

Nedávno OSN vyzvalo, aby z bohatých zemí do těch chudých byly pře tento globalistický orgán přeposlány 2 miliardy $ pomoci k boji s touto globální pandemií, což však zůstalo nevyslyšeno.

Jen sotva nějakou reakci vyvolalo další volání po penězích z minulého měsíce nastavující cíl 6,7 miliardy $ k zařízení úplně nového, zvláště aktualizovaného globálního plánu k boji s nakažlivou epidemií.

Problém ale je, že ve světě už nikdo, co OSN říká, neposlouchá, i když už spotřebovává finanční příspěvky členů a roční rozpočet 3 073 830 500 $, který si sama pro sebe schválila k pokrytí roku 2020.

Simon Kent

Překlad: reformy.cz

Odeslat komentář