JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Otvorme si oči! USA nie sú naši spojenci

USA: Trápne ticho z úst našich najvyšších predstaviteľov ktoré nastalo po vražde iránskeho predstaviteľa, ukazuje na to, že nemajú odvahu pomenovať zločin zločinom ak sa jedná o USA. Miesto toho sa vyhovárajú, že záležitosť je nejednoznačná a musíme rokovať najprv s našimi spojencami

V 1939 sme po mníchovskej zrade mohli pocítiť o akých spojencov sa jedná. Od fašizmu nás napokon oslobodil Sovietsky zväz a nič na tom nezmenia ani karavánove výjazdy americkej ambasády po stopách amerických partizánov. Po vojne sme sa dostali do sféry vplyvu Sovietskeho zväzu a od roku 1968 aj s jeho vojenskými základňami.

Väčšina ľudí však žiadne cudzie vojenské základne na Slovensku nechce. Ani tie z východu ani zo Západu. Zvlášť ak majú slúžiť na dobyvačné vojny nášho „spojenca“. Spojenci z USA vedú okupačné vojny a drancujú zdroje po celom svete. Teraz dokonca týmto spojencom musíme zaplatiť 1,5 miliardy eur výpalné za stíhačky ktoré nám netreba a naši predstavitelia sa ešte zaviazali, že svoje výdavky na zbrojenie zvýšime na 2% HDP.

Americký generál Wesley Clark vo svojich vystúpeniach verejne povedal, že útok na dvojičky v roku 2001 bol súčasťou štátneho prevratu v USA, kde moc a politiku prevzali do rúk ľudia ako bývalý prezident svetovej banky Paul Wolfowitz, viceprezident Dick Cheney, minister obrany Donald Rumsfeld a „ďalších 6 zradcov z projektu Nové americké storočie (PNAC)“. Wesley Clark navštívil 10 dní po útokoch na dvojičky Pentagon, kde sa od svojich kolegov dozvedel, že napadnú Irak, ale nevedia prečo.

„Potom sme napadli Afganistan a keď som sa o 6 týždňov s ním stretol znovu, povedal, že je to ešte horšie. Z kancelárie ministra obrany prišla správa, že napadneme behom piatich rokov 7 krajín. Začneme v Iraku, presunieme sa do Sýrie, nasledovať budú, Líbya, Libanon, Sudán, Somálsko, a Irán. To je oficiálny bojový plán? Yes sir. Neveril som tomu že by to mohla byť pravda. Títo ľudia sa zmocnili riadenia našej krajiny. Jedným z nich bol aj bývalý prezident Svetovej banky a neskôr prvý námestník ministra obrany Paul Wolfowitz, ktorí mi povedal, že musíme tieto krajiny vyčistiť skôr, než sa behom 10 rokov na scéne objaví nová superveľmoc, ktorá by nám mohla konkurovať.“ (Nepodarilo sa. Rusko už vojnu v Sýrii zastavilo a pravdepodobne rovnako podrží aj Irán.)

Rovnako sa pre RT vyjadril aj bývalý poradca prezidentov Nixona, Reagana a bývalý prezidentský kandidát Pat Buchanan, ktorý na otázku, kto by chcel vojnu s Iránom odpovedal: „Kto? Všetci čo na tom zarobia. Je tu veľa ľudí, ktorí túto vojnu chcú, hoci bude katastrofou pre našu krajinu aj svet.

Stačí spomenúť len mená ľudí, ktorí sedia v spoločnosti, ktorá plánuje dodávať energie z blízkeho východu do Európy a máme jasno. Bývalý viceprezident Dick Cheney,  bývalý šéf CIA James Woolsey, exminister financií Larry Summers, exminister energetiky Bill Richardson, mediálny magnát Ruppert Murdoch, Michael Steinhard, Jacob Rothschild…

Ak vojnu chcú, zrejme si ju presadia. Či už bude zámienkou iránska odveta, alebo falošný útok CIA pod iránskou vlajkou. Vojna bude prebiehať už klasickým scenárom. Pôjde len o leteckú ofenzívu s cieľom zničiť celú infraštruktúru krajiny a potom v jej troskách podporovať zástupnú armádu teroristov, ktorú budú média nazývať oslobodeneckou armádou.

Práve títo zločinci, ktorí vlastnia tieto korporácie platia po celom svete politické mimovládky, ako Biele prilby, (tie na Slovensku pôsobiace poznáte), ktoré pomocou propagandy robia z obetí teroristov a z teroristov osloboditeľov. Vlastnia médiá a platia novinárov, ktorí klamú verejnosť o zbraniach hromadného ničenia v Iraku a o chemických útokoch v Sýrii, len aby ospravedlnili zabíjanie a lúpenie novodobých kolonizátorov.

Toto sú akože naozaj naši spojenci? Chceme byť toho súčasťou? Prečo máme nad výčinmi vrahov a lupičov zatvárať oči a tváriť sa, že veríme tým ich rozprávkam o oslobodzovaní a prinášaní demokracie. Keby z toho lupu niečo svojim spojencom dávali, dalo by sa ešte pochopiť, že sa za peniaze naši predstavitelia tvária, že to nevidia. Lenže oni im nie len že nič nedajú, ale ešte ich prinútia sa na tom finančne podieľať vysielaním svojich vojakov na tieto misie a financovaní humanitnej pomoci pre ich obete, či rovno navozením si ich do svojej krajiny! Nehovoriac o umiestnení amerických vojenských základní na našom území. Zvolíme si teda o dva mesiace do vedenia štátu znovu takýchto zbabelcov, čo nevedia otvoriť ústa ani pri porušovaní medzinárodného práva a radšej sa dívajú do zeme a rozprávajú niečo o nehrotení situácie?

Pavol Novák

Odeslat komentář