JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pandémie ako Korona tu už boli mnohokrát, ale nemedializovali sa, politici nikoho plánovane neobmedzovali, ani neničili ekonomiky vlastných štátov

Pred viac ako pol storočím prešiel svetom podobný pandemický vírus, akým je korona.  Vtedy ale ani politici ani médiá a ani virológovia neurobili  z neho to, čo dnes  – nešíril sa strach a panika.

V rokoch 1968 – 70 zomrelo na tzv. Hongkong chrípku (vírus A H3N2) vo svete podľa odhadov do štyroch miliónov ľudí (na koronu dosiaľ okolo 3 milióny). Možno ich ale bolo aj viac – vtedy neexistovala centrálna epidemiologická  štatistika.

Nemocnice a zdravotné úrady neboli na pandemickú situáciu v Európe vôbec pripravené. Inde ešte menej. V tých časoch sa o tých čo ochoreli na A H3N2 starali internisti. Síce už aj vtedy existovala intenzívna medicína, ale bola ešte slabo rozvinutá a tak len málo infikovaných bolo ňou zaopatrených. Infikovaným, ktorí boli v kritickom stave sa pomáhalo antibiotikami, amantadinom a kyslíkom.

Očkovacie látky síce boli aj vtedy, ale sa nepokladali  za jedinú a najvyššiu „spásu“ v pandémii! Okrem toho trvalo dlho, kým sa vhodná očkovacia látka vyvinula. A ešte niečo bolo vtedy iné ako dnes – experti neboli toho názoru, že očkovanie proti chrípke je absolútne zmysluplné a preto nevyhnutné. Neboli manipulátori a „proroci očkovania“ typu multimiliardára Gatesa, ktorí by boli tvrdošijne hlásali nevyhnutnosť očkovania pre všetkých a zároveň mysleli pritom najviac na svoje miliardové zisky!

Sporadicky sa proti pandémii očkovalo, ale nikde sa nepropagovalo masové očkovanie!

Ani virológovia a ani politici  neterorizovali a nestrašili neustále občanov hrôzostrašnými scenáriami pandémie a médiá ju netematizovali každý deň a nepredkladali ľuďom každodenne počet zomrelých na vírus.

Nikoho vtedy nenapadlo vyhlasovať Lockdowny a zobrať ľuďom slobodu a zatvárať ich do domáceho väzenia a mimo neho nosiť neustále rúška, ktoré aj tak veľa nepomôžu, ako sa k tomu vyjadrili viacerí experti.

Treba zdôrazniť, že vtedy sa ani virológovia permanentne neprezentovali ako vševedúci polobohovia, ako to robia v súčasnosti pri korone.

Pandémia vírusu A H3N2 nebola ani zďaleka témou, ktorá neprestajne ovláda všetko a všade, ako je to v prípade korony dnes.

Vtedy boli iné témy, ktoré boli pre ľudí oveľa dôležitejšie, ako napríklad študentské hnutie, ktoré zasiahlo celú západnú kultúru, alebo Dubčekova Pražská jar, ktorá ohromila a nadšila nielen celú Európu.

A napokon ešte chcem zdôrazniť to, azda najdôležitejšie:

Neexistovali nijaké opatrenia, nijaké zákazy, ktoré by obmedzili verejný život – všetko bolo otvorené a všade sa mohlo ísť, a to po celý čas pandémie!

Veľká väčšina ľudí v podstate ani len nevedela, že prebieha nejaká pandémia.

Každá pandémia sa však raz skončí – to nás učí história ľudstva. Na jar 1970 mortalita rýchlo klesala, pričom ešte v zime bola veľmi vysoká. Aj bez masového očkovania sa dostavila stádová imunita a v lete 1970 bolo po pandémii. Vírus ale samozrejme nezmizol, avšak stratil svoju „údernú silu“ – existuje aj dnes, ale už nikoho nezaujíma a celkom iste aj v súčasnosti spôsobí smrť nejakých ľudí, ale štatistiky o tom sa nevedú. Bol preklasifikovaný len na bežnú chrípku.

Mimochodom, ekonomické straty v dôsledku Hongkong-pandémie boli oproti stratám, ktoré máme teraz v dôsledku mnohých nezmyselných a chaotických opatrení, len absolútne minimálne.

 

Viac tu: https://www.roman-bednar.com/

Odeslat komentář