JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Parlament na východě Libye dovolil Egyptu zasáhnout do konfliktu

Sněmovna reprezentantů Libye – parlament na východě této země – dovolila egyptským ozbrojeným silám zásah do libyjského konfliktu. Vyplývá to z prohlášení sněmovny.

Koncem června egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí prohlásil, že jeho země je ochotna pomoci výcvikem a zbraněmi libyjským kmenům v jejich boji proti zahraničnímu zasahování. Prezident rovněž prohlásil, že jakékoli přímé zasahování Egypta v Libyi bude nyní legitimní z hlediska mezinárodního práva. „Červenou čárou“ pro postup vojsk je podle jeho slov město Syrta vzdálené o přibližně 900 kilometrů od hranice s Egyptem a provincie Al-Džufra.

„Vyzýváme ke zkoordinovaným úsilím obou bratrských národů – Libye a Egypta – s tím, abychom porazili okupanty a zachovali naši společnou bezpečnost a stabilitu v naší zemi a v regionu,“ uvádí se v prohlášení, které bylo zveřejněno v úterý.Podotýká se, že parlament „vítá slova egyptského prezidenta, která pronesl za přítomnosti představitelů libyjských kmenů“.

„Egyptské ozbrojené síly mají právo zasáhnout, aby zachránily libyjskou a egyptskou národní bezpečnost, uvidí-li nevyhnutnou hrozbu bezpečnosti obou našich zemí,“ podotýká se v prohlášení.

Egypt uspořádal minulý týden na území hraničícím s Libyí rozsáhlá vojenská cvičení pod krycím názvem Odhodlání 2020, jichž se zúčastnily všechny druhy egyptských ozbrojených sil.V Libyi pokračuje konfrontace mezi Vládou národní shody Faíze Sarradže, která kontroluje Tripolis a území na západě země, a Libyjskou národní armádou pod velením maršála Chalífy Haftara, která spolupracuje s parlamentem na východě země. Vládu národní shody podporuje Turecko a Libyjskou národní armádu Egypt.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář