JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

PELLEGRINI NECHCE VYMENIŤ SÚČASNÚ VLÁDU. VYMENIŤ CHCE LEN MATOVIČA – ZA SEBA

SLOVENSKO: Bývalý premiér a súčasný líder opozície Peter Pellegrini v poslednom čase naznačuje, že po prípadných predčasných voľbách by uprednostnil koalíciu so súčasnými vládnymi stranami pred vládou so SMERom

 

Vládna katastrofa

Diletantizmus, amatérizmus, nekompetentnosť, politika našich ľudí, pošliapavanie ľudských práv a nezvládnutá koronakríza. Takýmito slovami by sa dala definovať súčasná vláda Igora Matoviča. Svojimi neodbornými až materskými rozhodnutiami priviedla Slovensko do nezávideniahodnej situácie. V súčasnosti sme krajinou s najvyšším denným počtom úmrtí na počet obyvateľov na celom svete.

 

Referendum o predčasných voľbách

Čoraz viac sa preto v poslednom čase začína hovoriť o referende o predčasných voľbách. Občania už začali zber podpisov pod petíciu, ktorá by mala viesť  k referendu. Podporujú ho taktiež opozičné politické strany vrátane strany Hlas-SD, na čele s Petrom Pellegrinim.

Pellegrini je zároveň podľa prieskumov verejnej mienky favoritom prípadných predčasných volieb. Predpokladá sa teda, že „rozdávať karty“ pri zložení budúcej koalície bude práve Peter Pellegrini.

 

Pellegrini nevylučuje spoluprácu so súčasnými vládnymi stranami

Keďže Pellegrini pôsobil dlhé roky v SMERe, zdá sa byť najprirodzenejšie, že základ budúcej koalície by mal tvoriť HLAS a SMER + nová strana. Pellegrini však v poslednej dobe dáva výrazne najavo, že budúcu vládnu koalíciu si predstavuje inak.

Predčasom v diskusnej relácii na TA3, kde debatoval s predsedom parlamentu Borisom Kollárom, sa Pellegrini ohradil, že nie je potrebné strašiť „návratom SMERu“, pretože kľudne môže vyzerať budúca koalícia v kombinácii Hlas + niektoré strany súčasnej vládnej koalície.

 

Uprednostnil by mix

V najnovšej nedeľňajšej relácii Na telo na TV Markíza, kde sa stretol s Veronikou Remišovou, dostal Pellegrini otázku od moderátora, či by uprednostnil koalíciou so súčasnými vládnymi strana SaS a Sme rodina pred koalíciou so SMERom.

Pellegrini na to odpovedal takto: „Uprednostnil by som koalíciu, ktorá prinesie pokoj a zmier do dvoch rozbitých táborov našej spoločnosti. To znamená preferoval by som mix, aby sa ukľudnila táto spoločnosť.“

Z týchto slov teda vyplýva, že Pellegirnimu nejde o to vymeniť súčasnú diletantskú vládu, ktorá ohrozuje Slovensko. Pellegirini by za istých okolnosti nahradil iba Matoviča a posadil sa namiesto neho na premiérsku stoličku. A je pripravený vziať do vlády aj súčasných členov vlády SaS, Sme rodina, či Za ľudí.

 

Za súčasnú tragickú situáciu je zodpovedná celá vláda, nielen Matovič

Takýto postoj favorita budúcich volieb je však pre Slovensko nebezpečný. Za súčasnú situáciu totiž nezodpovedá len premiér, ale komplet celá vláda. Stranou, okrem OĽaNO, ktorá najviac stojí pri Matovičovi sa ukázala Kollárova Sme rodina. Tá prakticky od začiatku koronakrízy až doteraz premiérovi vo všetkom pritakáva.

Podobne svoju servilitu prejavovala aj ministranička Za ľudí, ktorá svoj odpor prejavila až pri otázke nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. V tomto prípade na vláde použila údajne právo veta a zamedzila použitiu ruskej vakcíny.

V tejto súvislosti je preto zarážajúce, že právo veta nikdy nevyužila strana SaS. Richard Sulík sa totiž tvári ako kritik vlastnej vlády, no nikdy svoje právo veta na rokovaní vlády nevyužil. Čo ukazuje na pokryteckú politiku strany SaS.

Vládne strany SaS, Sme rodina, a Za ľudí sa preto stali spolupáchateľmi najsilnejšej vládnej strany OĽaNO na čele s premiérom Igorom Matovičom, ktorý svojimi nekompetentnými rozhodnutiami doviedol Slovensko do súčasnej tragickej situácie.

A Peter Pellegrini chce Matovičových spolupáchateľov zobrať „za odmenu“ do budúcej vlády.

 

Má referendum vôbec zmysel ak sa takmer nič nezmení?

Aký má teda zmysel referendum a prípadne predčasné voľby ak to má dopadnúť tak, že Matoviča vymení Pellegrini a prakticky takmer totožná koalícia bude pokračovať ďalej? A ak by sa k nim pridalo aj ultraliberálne Progresívne Slovensko, pohroma by bola na svete.

Peter Pellegirni je síce bezhodnotový, no bezpochyby sympatický politik, ktorý dokáže osloviť masy. Faktom je aj to, že Pellegriniho Hlas má aj mnoho pronárodne a konzervatívne orientovaných voličov. Je to spôsobené zrejme tým, že na Slovensku doteraz chýbala razantná, no zároveň slušná pronárodná a konzervatívna strana, ktorá by hájila záujmy Slovenska.

 

Nové pronárodné strany na politickej scéne

Volením strany Hlas v prípadných predčasných voľbách sa však ľudia vystavujú riziku pokračovania súčasnej diletantskej vlády len s jemnými úpravami. Preto je namieste zvážiť, či svoj hlas nehodiť predsa len niekomu inému, u koho nehrozí paktovanie sa so súčasnými vládnymi stranami, ktoré sa svojim nekompetentným vládnutím absolútne zdiskreditovali. Na scéne sa už našťastie začínajú objavovať nové pronárodné strany s reálnou šancou zamiešať karty, ktoré by mohli vyplniť chýbajúci politický priestor.

 

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk

Odeslat komentář