JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pellegriniho vláda odsúhlasila predlženie prítomnosti amerických vojakov na Slovensku do konca roku 2020

SLOVENSKO: Cieľom pôsobenia Civil Affairs tímu je zvýšenie vzájomnej interoperability, ako aj rozvoj spôsobilosti civilno-vojenskej spolupráce v rámci armády Slovenskej republiky.

Prítomnosť tímu ozbrojených síl Spojených štátov amerických na území Slovenska na účel zabezpečenia výcviku a poradenstva sa predĺži do 31. decembra 2020. Vláda s tým na svojom rokovaní v stredu súhlasila.

Na území Slovenska s miestom dislokácie v posádke Martin pôsobí Civil Affairs tím, ktorý sa skladá zo štyroch príslušníkov ozbrojených síl Spojených štátov amerických s cieľom plnenia úloh výcviku a poradenstva v rámci spolupráce ozbrojených síl Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických v oblasti civilno-vojenskej spolupráce.

Cieľom pôsobenia Civil Affairs tímu je zvýšenie vzájomnej interoperability, ako aj rozvoj spôsobilosti civilno-vojenskej spolupráce v rámci Ozbrojených síl Slovenskej republiky, informoval v máji roku 2018 minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Čas pôsobenia amerického tímu na území Slovenska bol pôvodne určený na 18 mesiacov s termínom začiatku pôsobenia od 1. júla 2018 a so zabezpečením rotácie po uplynutí deviatich mesiacov od jeho začiatku. Po novom budú môcť americkí vojaci pôsobiť na Slovensku do konca roku 2020.

Odeslat komentář