JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pentagon se pokusil vysvětlit svůj „Drang nach Osten“ – proč přesouvá vojska k ruským hranicím. Bude následovat taky Blitzkrieg 2?

USA/NĚMECKO: Stažení amerických vojáků z Německa je součástí strategie zdržování Ruska, prohlásil šéf Pentagonu Mark Esper. „Přesunujeme víc vojáků dál na východ, blíž k ruským hranicím, abychom je (pozn. Rusko) zadrželi,“ řekl v interview pro Fox News.

Podle ministra to považuje většina spojenců, s nimiž o tom mluvil, za „dobrý krok“.

Esper koncem července sdělil, že z Německa má být staženo na 12 tisíc amerických vojáků, Větší část z nich (6,4 tisíce) pojede domů, ostatní budou přemístěni do jiných zemí NATO včetně Itálie a Belgie. Štáb sil NATO v Evropě má být také přemístěn z Německa do belgického Monsu, kde se nachází štáb vrchního velitele spojených sil NATO v Evropě.

Americký ministr obrany učinil v těchto dnech prohlášení, že USA vyšlou do Polska dodatečně jeden tisíc vojáků kromě 4,5 tisíce, kteří se tam nacházejí v rámci rotace.

Kongres USA financuje posledních pět let strategii vojenského zadržování Ruska. Zahrnuje zvýšení přítomnosti amerických vojáků ve východní Evropě.

Polské F-35

Připomeňme také, že portál Defence24 dříve informoval o tom, že Polsko se rozhodlo neumísťovat nové stíhačky páté generace F-35 v blízkosti od ruských hranic. Vojenské stroje nakoupené od USA by údajně měly být umístěny na základně ve Šwidwinu kvůli obavám, že ruští vojáci mohou zkoumat jejich radiolokační obraz a infračervené charakteristiky.

Polsko podepsalo kontrakt na nákup 32 letounů F-35 na celkovou sumu 4,5 miliardy dolarů. Podle očekávání země přistoupí k plnohodnotnému používání těchto letadel v roce 2026. První letouny v rámci dohody mají být vyrobeny v roce 2024. Podle plánů mají nové stíhačky nahradit sovětské Mig-29 a Su-22.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář