JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Petr Hampl: Co týden dal

PONDĚLÍ 13. LEDNA

Poznámka ze staršího článku Jaroslava Bašty. Berme ji vážně, protože on v tom oboru (na rozdíl od většiny komentátorů) opravdu působil, a tudíž to zná zblízka:
“Zpravodajské služby v posledních desetiletích vykazují stejné neduhy jako celá postmoderní ekonomika – náklady se platí ze státního rozpočtu, výsledky se privatizují. Jako příklad této privatizace lze uvést třeba prodej odposlechů buď přímo odposlouchávaným pachatelům nebo jiným zájemcům např. politikům či médiím. Někdy jako vedlejší produkt sledování osoby nebo firmy bývají zpeněženy přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví, které poté využijí zločinci luxující cizí účty. Nelze proto vyloučit, že předmětem obchodu se mohly stát také počítačové programy původně určené k použití pro vojenské účely, tedy k ochromení infrastruktury protivníka v případě konfliktu. Jejich transformace v nástroje vydírání holt představuje znamení naší doby.”

ÚTERÝ 14. LEDNA

Poznatek z diskuzí o mrzkém jednání ředitelky multikulturního centra. Když procházíte diskuze na facebooku i twitteru, pořád narážíte na stejnou frázi:
“To se bojíte jedné mladé ženy….?”
“Nechápu, proč se bojíte jedné holky…?”
“Proč se bojíte jedné…?”
A když jdete pár týdnů zpátky, najdete stejnou otázku, proč se bojíme Gréty.
Samozřejmě se nebojíme ani Gréty, ani slečny Schreiberové. Z té první máme legraci, jednáním té druhé opovrhujeme.
A díváme se soucitně i na sluníčkáře, co umějí jen dokola opakovat několik málo frází.

STŘEDA 15. LEDNA

Díky Míše Julišové za upozornění na hodně zajímavý článek na Délském potápeči. Je jako většina článků na tom serveru. Spousta velmi podnětných myšlenek a spousta vyložených blbostí pohromadě. Ale od toho jsme myslící dospělí lidé, abychom si to probrali.
Andrew Joyce upozorňuje, že nazrál čas na zakládání stran, které budou:
a) jednoznačně národovecké ve věcech kultury, práva, bezpečnosti atd.
b) jejichž ekonomickým programem bude demokratický národní socialismus se vším všudy. Tedy včetně progresivního zdanění, ochrany domácího trhu, znárodňování velkých strategických podniků atd.
Nejsem přílišným fanouškem toho druhého, nicméně souhlasím, že to je legitimní postoj v diskuzi, a že po takových stranách je masivní lidová poptávka. Rozhodně mnohonásobně větší než po “konečně pořádné pravici.” Je také jasné, že takové projekty musí vznikat úplně od nuly. Dosavadní levice je natolik zkorumpovaná a zdiskreditovaná, že už z ní nemůže vzejít vůbec nic.
Mám ale za to, že mají-li být takové projekty úspěšné, musí být schopny odolat pokušení antisemitismu. Musí být ochotny si přiznat, že dochází k válce civilizací a že chudší čtvrti jsou první linií boje. Že se z toho nevylžeme tím, že si budeme namlouvat, že my a džihádisté jsme stejná rasa (a tudíž spojenci). Nakonec nepůjde o to, kdo má jaké geny, ale o to, kdo se podřídí islámu, a kdo se postaví na odpor. Jestli v tom nemáme jasno my, strana džihádu v tom naprosto jasno má.

ČTVRTEK 16. LEDNA

Tak mi věnuje pozornost sám velký elf Kartous. Jeho argumentace stojí za pozornost – a sice, že žádná není! Vyjmenuje, s čím nesouhlasí, a požaduje zákaz.
Je to o to pozoruhodnější, že Bohumil Kartous v tuto chvíli opravdu patří k tomu nejlepšímu, co má kavárna k dispozici! Když je takhle hloupá jejich hvězda, jak na tom budou ti průměrní. Když nemůžete diskutovat, nemůžete ani přemýšlet. Když nemůžete přemýšlet, zhloupnete.
Nebo možná vidíme v nejčistší podobě, jak používá mozek intelektuál nového typu. Dozví se, co si má myslet a přizpůsobí se. K čemu jinému přece lidé své mozky mají, že?

PÁTEK 17. LEDNA

ODS chystá politicky korektní kongres bez plastových brček, za své hlavní spojence označuje eurofanatické neomarxisty. A mezitím někteří jiní doufají, že zaplní místo staré ODS.
Jenže to nebude fungovat. Starou ODS už nikdo nepotřebuje. Svět se změnil, česká společnost se změnila, řešíme úplně jiné věci. V tom je Petr Fiala politicky chytřejší než jeho soupeři.
A jestli ODS páchá sebevraždu? Ani náhodou! V posledních letech slyšíme každých pár měsíců, že se ODS po tom či onom stává nevolitelnou. Ve skutečnosti si našla nové voliče, kteří ji stabilně podporují, a podporovat budou.

SOBOTA 18. LEDNA

Když někdo koupí zboží, o kterém ví, že je kradené, nemůže si pak stěžovat, až mu bude zabaveno. Platí to také o švédské skupině Heimstaden Bostad, která koupila byty, jež Bakala ukradl horníkům. Teď už jen čekáme na vládu, která bude mít dost kuráže, aby je bez náhrady vyvlastnila a rozdala nájemníkům.
Mimochodem, nový “majitel” je organizace vlastnící téměř 100 tisíce bytů. Tedy stejná tupá byrokracie jako to nejhorší, co si dokážeme představit ze státní správy. Vlastně ne, rozdíl je v tom, že korporátní vlastník nepodléhá žádné demokratické kontrole a – na rozdíl od státu – je nucen neustále zvyšovat zisky. Korporátní byrokracie tedy v tomto případě představuje mnohem větší zlo než byrokracie státní. Princip svobody, férovosti i efektivity tedy hovoří pro vyvlastnění.

NEDĚLE 19. LEDNA

Vystoupení Pavla Novotného na včerejším kongresu ODS stojí za pozornost nejen kvůli “legráckám” (moc vtipné mi to nepřipadalo, ale asi nemám ten správný smysl pro humor), kterými svou řeč prošpikoval. Všimněte si zejména:
a) okázale předváděné poslušnosti. Novotný asi pětkrát zdůraznil, že stačí jediná SMS od předsedy Fialy, aby bez odmlouvání udělal naprosto cokoliv. Majitelé psů, ruku na srdce. Kdo může říct, že má svého miláčka tak vzorně vycvičeného?
b) Novotný za celou dobu nezmínil žádný politický ideál. Proč je v politice? Chce něco prosadit? Chce něčemu zabránit? Má nějaký jiný cíl kromě vlastní kariéry? Pokud ano, tak ho pečlivě skrývá.
To je skutečný politik nového typu! Takové Evropská unie potřebuje a chce! A ne dinosaury s názory a páteří.

Jo, a Večer rebelů se bude konat dnes, tedy v pondělí 20. ledna v Sokolovně Řeporyje. Od 17 hodin konference (Daniela Kovářová, Lenka Procházková, Alice Tomková, Petr Bystroň, Petr Hampl, Jiří Hejlek, Ladislav Jakl, Martin Konvička, Walter Kraft, Igor Němec), od 20 hodin mejdan. Kdo ví, třeba dorazí i místní starosta.

PETR HAMPL

Odeslat komentář