JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Piráti zahájili kampaň. Jak je to u pirátů obvyklé, za uloupené peníze z magistrátní kasy

ČESKO: Do podzimních voleb zbývá 53 dní. 2. a 3. října proběhnou volby do krajských zastupitelstev a v 27 obvodech do 1/3 Senátu. Politické strany proto zahajují svojí kampaň, ve které představují své kandidáty. I Piráti v Praze. Jak je to u pirátů obvyklé, za uloupené peníze z magistrátní kasy.

Piráti v Praze mají primátora a jsou hlavní silou v současné magistrátní koalici. Svého postavení využili, a kromě toho, že primátor Hřib převzal nad pochodem menšin LGBT záštitu, přidělili organizátorům dodatečnou a individuální dotaci 1 milion korun. To jim posloužilo k tomu, aby si v rámci festivalu LBGT udělali vlastní předvolební kampaň.

Zahájení Prague Pride 2020 se konalo v sobotu 8.srpna. Před sochu Františka Palackého na Palackého náměstí uspořádali i Piráti akci s názvem “Tradiční festival Prague Pride letos s Piráty netradičně!”

V rámci duhové plavby, kterou platí hlavní město Praha, a která nahradila tradiční pochod ulicemi Prahy, naplánovali Piráti vyplutí Pirátské volební lodi spolu s lodí Prague Pride. Během plavby proběhlo veselé duhové kampaňování a plavba pak skončila návratem na Palackého náměstí, kde si mohli účastníci popovídat s pirátským poslancem Profantem, radním HMP za Piráty Zábranským a dalšími politickými aktivisty, aby výtěžek volebních hlasů z této akce byl pro Piráty co nejvyšší.

Nejde jen o to, že je to neetické, protože peníze z magistrátu, přidělené jako dotace jsou peníze veřejné, jde o to, že dotace byla zneužita k propagaci jedné strany v předvolebním boji. Zabývat by se tím měl jistě i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Jeden milion korun je historicky nejvyšší částka na jednorázovou festivalovou akci stejného či podobného typu, udělená HMP v posledních letech. Pražská kultura pochopitelně pomoc potřebuje, protože je zdecimovaná koronavirovou pandemií, ale že by tohle byla právě ta správná forma podpory ochromených hudebních klubů, divadlech a koncertních síních se zrovna nezdá.

Tam by bylo potřeba směřovat pomoc města. Provozovatelům živé kultury, kteří potřebují v důsledku katastrofálních následků pandemie COVID, vzniklých vypnutím státu současnou vládou, nejvíce ekonomickou podporu. A ne řádění maškar na Vltavě. Stát se k tomu ale nemá, a Piráti, jak vidno, také ne.

Pečlivě naplánovaná akce měla však svojí trhlinu. V mediálním prostoru se o akci objevily pouze letmé zmínky v ČT, publikováno bylo jen minimálně fotografií, žádné rozsáhlé reportáže se nekonaly. Prostě téměř mediální ticho.

Prahu chce totiž opět dobýt Andrej Babiš, který nepotřebuje, aby mu Piráti brali voličské hlasy.

Pochod Prague Pride se překládá jako „Pražský Pochod hrdosti.“ Nu, nevím. Na rozdíl od Pirátů by si patrně normální člověk tuhle loupež za bílého dne za rámeček nedal.

Předvolební kampaň bude vrcholit zhruba za měsíc. Dočkáme se ještě dalších podobných pirátských „výlovů“ z městské pokladny?

Ivan Bednář

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář