JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

P.J. WATSON: Migranti čekají na hranicích USA, až demokraté vyhrají volby

USA: “Jakmile bude Trump poražen a demokraté převezmou kontrolu, všechno se zlepší.”

Migranti ve Střední Americe tvrdí, že čekají na to, až Trump prohraje volby, aby demokraté znovu otevřeli hranice, aby mohli nelegálně překročit hranice USA, aniž by se obávali, že je „vyhodí zpět“ .

Centrum pro imigrační studia (CIS) hlásí, že mnoho migrantů sedí v záloze v Mexiku a modlí se, aby Trump prohrál volby.

Zobrazit obrázek na Twitteru

Zobrazit obrázek na Twitteru

Zobrazit obrázek na Twitteru

“Čekám na to, protože by to usnadnilo přístup.” Honduranka Katherine Cabrera řekla výzkumníkům a dodala: “Chci, aby už Trump skončil!”

Jiný řekl CIS, že mnozí se teď nesnaží nelegálně získat vstup do země „dokud Trump neodejde“, protože převládající očekávání je, že „právě teď vás Američané hodí zpět“ do Mexika.

“Mnoho lidí v Salvádoru věří, že (Trump) je důvod, proč se to všechno děje, že je sobecký a krutý a dělá vše, co může, abychom trpěli,” poznamenal další migrant a dodal: “Jakmile však bude Trump poražen a demokraté převezmou kontrolu, věci se zlepší.“

Další skupiny migrantů se pokoušejí překročit ve větším počtu a věří, že jim to poskytne větší šanci vyhnout se zajetí:

Vložené video

V pondělí tisíce migrantů zaútočily na most přes řeku Suchiate z Guatemaly do Mexika. Scény byly chaotické, když vojáci mexické národní gardy čelili migrantům:

Vložené video

CIS uvádí, že počet příchozích nelegálních migrantů klesají z asi 144 000 z loňského května na 40 000 v prosinci kvůli novému posílení na americké straně hranice a azylové dohodě uzavřené americkou vládou s mexickými orgány, která umožňuje migrantům čekat v Mexiku.

Další zprávy naznačují, že prezident Trump chce přesměrovat miliardy na financování hraniční zdi:

Mezitím demokratický prezidentský kandidát Joe Biden a „umírněná“ opozice vůči Trumpovi, prohlásila, že se bude snažit plošně ukončit veškeré zadržování nelegálního přistěhovalectví.

Vložené video

Odeslat komentář