JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

PL: Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi.

ČESKO: Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na řešení koronavirové krize. Měla by je prý sebrat všem neziskovým organizacím, které se zabývají politickým aktivismem, a rozdat je lidem.

Předseda vlády Andrej Babiš připustil, že kvůli koronavirové krizi může schodek rozpočtu přesáhnout 200 miliard korun. Vláda totiž slíbila pomoc firmám, které kvůli pandemii koronaviru musely zastavit nebo notně omezit výrobu. Kabinet hodně stojí o to, aby tyto firmy své zaměstnance nepropouštěly. Vedle toho se pomoci dostane také osobám samostatně výdělečně činným. A také rodičům, kteří pečují o své děti v době, kdy děti nemohou chodit do školy. Skrze ošetřovné.

Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová už také vysvětlovala, proč se snaží zabránit tomu, že by restauratéři a další podnikatelé žalovali stát o náhradu škody, protože stát jim vyhlášením nouzového stavu znemožnil práci. Schillerová se obává, že by to stát vyšlo na biliony korun, což by mohlo ohrozit výplatu důchodů i dalších dávek.

Vážený pane premiére, ministryně a ministři, dovoluji si vám všem navrhnout, abyste prosím v rámci přípravy státního rozpočtu na kalendářní rok 2021 ukončili financování všech nevládních, či nestátních projektů takzvaných neziskových organizací zabývajících se politickým aktivismem, a peníze takto uspořené deponovali v rámci rozpočtu potřebným, to jsou zaměstnanci, zaměstnavatelé a lidé v nouzi. Peníze může rozdělit podle vámi navrženého mechanismu stát skrze své úřady a instituce, není k tomu potřeba žádný zprostředkovatel. Věřím, že každá miliarda přijde vhod. Zvláště v této věci žádám o aktivní přístup v řešení mého návrhu paní ministryni Maláčovou,“ stojí v otevřeném dopise, který zaslal vládě.

Odeslat komentář