Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Podíváme-li se na data Indexu vegetace od NASA, tak to vypadá dobře, svět se za toto století o 10% více zazelenal.
To jsou dobré zprávy, protože víme, že to v podstatě znamená větší výměru pro pěstování plodin a šíření lesů. Je ironií, že to o čem mnozí tzv. „experti“ tvrdí, že to je obrovský problém – tj. CO2, je ve skutečnosti hlavním důvodem za tímto ozeleněním.
Zoe Phin toto téma vystavila na své stránce, čímž si opravdu vysloužila pozornost.
Během 20 let vyrostl Index globální vegetace o 10%
Zoe stáhla všechna dostupná data o vegetaci od NASA v 16denních přírůstcích od roku 2000 do roku 2021. Zde jsou její výsledky:
Index vegetace od NASA vzrostl z 0,0936 na 0,1029, což je 9,94% nárůst. Graf od Zoe Phin
„10% globální ozelenění za 20 let! Máme neuvěřitelné štěstí!“ komentovala tento výsledek Zoe. „Přála bych si, aby to všichni prožívali také tak. Víte ale, že ne všichni to tak berou. To, čím lidé přispěli k ozelenění, je přesně tím, co sociální paraziti chtějí zdanit a regulovat. Žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán.“
Ozeleňujeme se 30 let!
To nejsou pro klimatické realisty s chladnou hlavou neočekávané zprávy. V srpnu 2019 jsme referovali o německé studii ukazující, jak jsme se za 3 desetiletí ozelenili. Německý Wissenschaft na základě satelitních snímků referoval: „Vegetace se na zemi už desítky let rozšiřuje, ukazují satelitní data.“
Sahara se zmenšuje a stává se zelenější
Před nedávnem také studie od Venter et al (2018) zjistila, že Saharská poušť se v předchozích třech desetiletích zmenšila o 8%. To je významné, protože Sahara pokrývá rozsáhlou oblast asi 9,2 milionu čtverečních kilometrů. Osm procent znamená přes 700 000 čtverečních kilometrů, které navíc zezelenaly – skoro taková plocha jako Německo a Francie dohromady.
Takže co se týče vegetace, se tato planeta nejspíš neměla tak dobře asi 1000 let.
70% procent toho táhlo CO2
A jsou tu pro vás dobře zprávy, i kdybyste si mysleli, že CO2 je problém, jelikož je to skleníkový plyn (ale problém to ve skutečnosti není).
Loni v srpnu dopisovatel týdeníku NTZ Kenneth Richard citoval studii Haverd et al, 2020) a napsal, že „asi 70% trendu ozeleňování Země po 80. letech táhlo hnojení pomocí CO2,“ a že toto ozelenění nahradilo ekvivalent 17 let lidmi vypuštěných emisí CO2 až do roku 2100.
Existuje ještě mnoho dalších studií podporujících tyto dobré zprávy o ozeleňování planety, za které bychom mohli možná děkovat lidstvu, jestli je ten nárůst CO2 od něj. Není to tak zlé, jak to ti skučící aktivisté a média líčí. Ani zdaleka ne.
Zdroj: https://www.reformy.cz/
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi