JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Podivná česká „Liga proti antisemitismu“ se zcela zpronevěřila svému názvu a obhajuje Trio neslavně proslulých nácků Novotný (ODS), Kolář (TOP 09) a Hřib (Piráti)

ČESKO: Liga proti antisemitismu se ohradila vůči výrokům předsedy KSČM Vojtěcha Filipa na adresu pražských komunálních politiků zapletených do kauzy údajného ruského agenta. Filip prohlásil, že trojice Pavel Novotný (ODS), Ondřej Kolář (TOP 09) a Zdeněk Hřib podporuje fašismus a neonacismus. To je podle LPA nehorázné a po Filipovi žádá omluvu a navíc jeho rezignaci na post místopředsedy Poslanecké sněmovny.

„Liga proti antisemitismu (LPA) kategoricky odmítá nehorázné urážky předsedy KSČM a místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa, které v uplynulých dnech několikrát vyslovil na adresu starosty Řeporyjí Pavla Novotného, starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře a primátora Prahy Zdeňka Hřiba. Všechny tři komunální politiky Filip nařkl z propagace neofašismu, neonacismu a Pavla Novotného z propagace fašismu,“ stojí v prohlášení LPA, které je zprostředkováno na serveru Babylonrevue.

Liga považuje za absurdní, že Filip z propagace fašismu nařkl Pavla Novotného, který pochází z židovské rodiny poznamenané holokaustem. „Liga zdůrazňuje, že Pavel Novotný nikdy nepropagoval ani nehájil politiku a agresivní vojenskou expanzi nacistického Německa a mnohokrát tuto skutečnost při obhajobě své činnosti výslovně uváděl. Nikdy rovněž nepropagoval ani nehájil fašistickou ideologii, ani neobhajoval činnost českých neonacistických organizací. Naopak, jeho rodina i on sám vždy aktivity neonacistů odsuzovali,“ argumentuje LPA s tím, že to samé platí i o Ondřeji Kolářovi a Zdeňku Hřibovi.

Naopak je to KSČM, která by podle Ligy proti antisemitismu neměla mít v české politice místo. „Komunistická strana Čech a Moravy se hlásí k puči z roku 1948 a je nástupnickou stranou někdejší KSČ, kterou LPA pokládá za zločineckou organizaci. Z tohoto důvodu Liga nikdy neočekávala, že činnost KSČM přinese cokoliv pozitivního pro Českou republiku a její občany,“ pouští se do komunistů.

„Urážky Vojtěcha Filipa překročily veškeré přijatelné meze a Liga v této situaci nebude mlčet. Očekáváme okamžitou omluvu Vojtěcha Filipa všem zmíněným pražským politikům, jeho rezignaci na funkci místopředsedy Poslanecké sněmovny a odchod z politické scény. Osoba tohoto typu nemá ve vysoké politice co dělat. Pokud bude předseda KSČM ve svých nehorázných urážkách pokračovat, LPA osloví spřízněné organizace a demokraticky smýšlející občany a vyzve je k veřejným protestním akcím,“ apeluje na závěr LPA jménem předsedkyně Věry Tydlitátové nebo profesora Pavla Hoška.

Prohlášení LPA na svém facebooku sdílel i Pavel Novotný s tím, že mu moc líbí. „Líbí se mi, jak to Liga proti antisemitismu Falmerovi vysvětlila,“ napsal stručně a Filipa označil jeho krycím jménem z dob spolupráce s STB.

Odeslat komentář