JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Poláci: Německo zase umíněně trvá na vnucení své vůle ostatním. Chtějí na všechny ostatní uvalit duhovou vlajku a multikulturalismus tím, že je finančně vyhladoví

EU: „Německo zase umíněně trvá na vnucení své vůle ostatním. Chtějí na všechny ostatní uvalit duhovou vlajku a multikulturalismus tím, že je finančně vyhladoví,“ argumentuje polský žurnalista Michal Karnowski.

Při příležitosti 30. výročí znovusjednocení Německa jak německý ministr zahraničí, tak velvyslanec v Polsku poděkovali Polákům za jejich roli.

„Vy jste spustili lavinu, která strhla Berlínskou zeď. Díky vám, Polákům!“ řekl německý ministr zahraničí Heiko Maas.

Velvyslanec Arndt Freytag von Loringhoven následně řekl, že znovusjednocení Německa je „neoddělitelně spojeno s pokřikem po svobodě, který se vyvalil z Gdaňska. Boj Solidarity za svobodu inspiroval občany NDR (Východního Německa).“

Problém ale je, že tato milá slova se neozývají ve vakuu.

Spolu s tím přichází z Německa i slova a činy, které potvrzují ty nejhorší obavy Polska z doby před 30 lety. Polsko žilo v bídě, kdy zápasili s životem po komunismu, takže strach ze znovusjednocení Německa nezněl hlasitě.

Dnes vidíme, jak Německo přes svá média zneužívá měkkou sílu proti demokraticky zvolené vládě Polska.

Slyšeli jsme už slova pronesená viceprezidentkou Evropského parlamentu Katarinou Barley o potřebě „finančního vyhladovění Polska a Maďarska.“

Komentáře Barley nejsou náhodné. Jsou vyhlášením záměru německých politických elit.

My Poláci pořád čekáme, že od Německa uslyšíme omluvu za sžíravé prohlášení Barley, ale její komentáře nejsou žádná náhoda. Jsou vyhlášením záměru německých politických elit.

Německo dnes prosazuje svoji verzi demokracie a společnosti jako standard, který musí všichni dodržovat – nebo jinak…

Ovšem vše, co dělají, je, že prosazují svůj ekonomický blahobyt na úkor ostatních, což dokazují protekcionistické praktiky k prosazování německých obchodních zájmů v EU a řízení eura k extrémním škodám na úkor jihoevropských ekonomik.

Německo opětovně umíněně trvá na vnucení své vůle ostatním. Chtějí vnutit LGBT duhovou vlajku a multikulturalismus na všechny nebo nás jinak finančně vyhladoví.

Z hlediska Polska je takové zneužívání problému vlády zákona jako finanční páky pokusem o odstranění naší suverenity a svobody. Pořád musíme vysvětlovat, že naše svoboda a nezávislost znamená, že nebudeme vždy dělat to, co od nás chtějí ostatní včetně Německa.

Třicet let po znovusjednocení bylo mnoho pochybností Poláků a Evropanů vůbec potvrzeno. Opět tu máme Německo, které chce vnucovat svoji vůli a své způsoby ostatním a nám nezbývá, než s úzkostí pohlížet na cestu, po níž se náš soused od znovusjednocení ubírá.

Autor: MICHAŁ KARNOWSKI

Překlad: reformy.cz

Zdroj: https://wpolityce.pl

Odeslat komentář