JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Polepším se, slíbil kanadský premiér Gretě Thunbergové

Kanadský předseda vlády Justin Trudeau se setkal s mladou švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou. Stejně jako jiným světovým lídrům i kanadskému premiérovi Thunbergová vynadala, že pro ochranu klimatu nedělá dost. A Trudeau dal mladé aktivistce bezezbytku za pravdu.

Server britského deníku The Guardian přinesl zprávu o setkání kanadského premiéra Justina Trudeau s šestnáctiletou švédskou bojovnicí za lepší klima Gretou Thunbergovou. Ta na půdě OSN vyčetla politikům, že jí zničili dětství a nařídila jim, aby začali bojovat proti globálnímu oteplování, protože pokud nezačnou, tak jim to mladá generace neodpustí.

Stejným způsobem prý promlouvala do duše i kanadskému premiérovi na osobním setkání. Na následné tiskové konferenci oznámila, že ani Justin Trudeau nedělá v boji za zlepšení klimatu dost.

Moje poselství všem politikům z celého světa je stejné. Jen poslouchejte a jednejte podle dnešních vědeckých poznatků,“ řekla po setkání s kanadským předsedou vlády aktivistka.

Kanadský premiér dal švédské studentce za pravdu a přislíbil, že se polepší. Přislíbil, že vydá finanční prostředky potřebné k vysazení dvou miliard stromů. „Naprosto s ní souhlasím. Musíme udělat více,“ poznamenal předseda vlády.

Odeslat komentář