JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Policisté v pařížském předměstí bojují s „mladíky“ protestujícími proti smrti muže, který zemřel při motocyklové nehodě

FRANCIE: Policisté v pařížském předměstí se podle pondělního úředního prohlášení museli střetávat s mladíky protestujícími proti smrti muže, který zemřel při motocyklové nehodě.

První menší ohníčky v Argenteuil vzplály už v neděli v noci, když zakládali požáry z hněvu nad smrtí 18letého muže, uvedla policie. Ten se zabil při havárii v sobotu v noci, neboť neměl motocyklovou přilbu.

Francouzská média uvádí, že smutní kamarádi této oběti obviňují z jeho smrti blízký policejní vůz, který měl k havárii přispět, avšak žádné podrobné rozvedení příčiny neuvádí.

Policie žádné další podrobnosti okamžitě neuvedla, kdy říká, že vyšetřování teprve probíhá. Policie však tvrdí, že smrt tohoto teenagera způsobila, že pod pokličkou bublající napětí z posledních dvou měsíců vyvolané koronavirovou karanténou kvůli tomu vykypělo.

Policie k rozehnání protestů, při kterých vzplanula část popelnic, střílela slzný plyn. Některé jednotky pohotovostní policie vpadly do velkých činžáků sociálního bydlení, aby menší demonstrace rozptylovaly už tam.

Odeslat komentář