JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Politický analytik Eduard Chmelár: JE ČAS VYMENIŤ PREMIÉRA PRE NEKOMPETENTNOSŤ „Paranoidný Matovič už nie je schopný vnímať realitu, má zrejme pocit, že je vo vojne so všetkými – nielen s opozíciou, médiami, prezidentkou, či pandemickou komisiou, ale aj občanmi. INFO!!!

SLOVENSKO: Igor Matovič stráca kontrolu nielen nad druhou vlnou epidémie, ale predovšetkým sám nad sebou. Prestal počúvať odborníkov, ignoruje všetky dobre mienené rady, neradí sa ani so svojím najbližším okolím a hlavnou náplňou jeho činnosti vo funkcii predsedu vlády je písanie choromyseľných paranoidných statusov, ktorých agresivita priamo úmerne stúpa. Súdiac podľa jeho posledného statusu (aj keď je dosť možné, že kým dopíšem tento, už nebude posledný), premiér má pocit, že je vo vojne so všetkými – nielen s opozíciou, nielen s médiami, nielen s prezidentkou, nielen s Pandemickou komisiou, ale aj s radovými občanmi. Už nie je schopný vnímať realitu.

Ešte pred pár dňami som si myslel, že táto situácia sa dá zvládnuť výmenou ministra zdravotníctva Krajčího za epidemiológa, podobne ako to riešili v Česku – nie pre jeho náboženské presvedčenie, ako konšpiruje Igor Matovič, ale pre jeho nekompetentnosť. Ale premiérove statusy na facebooku ma nie zo dňa na deň, ale z hodiny na hodinu presviedčajú, že je v najvyššom štátnom záujme ukončiť toto trápenie.

Nemám na mysli predčasné voľby. Opozícia sa do nich nijako neženie. Jednak ešte nie je sformovaná a jednak v nej panuje názor, že nech si to Matovič všetko pekne vyžerie. A podľa mňa na to ani nemá morálne právo – stále by sme nemali zabúdať, aké oligarchické pozadie za ňou stojí a že jej nemohol prísť nikto viac vhod ako babrák Matovič, ktorý relativizuje ich zločiny a vďaka ktorému môžu prekričať vlastné svedomie. Mám na mysli hľadanie vhodnejšieho lídra vo vlastných radoch (do úvahy prichádza minister financií Eduard Heger alebo trnavský župan Jozef Viskupič), prípadne ponúknutie tejto funkcie nejakej rešpektovanej nezávislej osobnosti. Je mi úplne jasné, že premiér sa do tejto alternatívy hrnúť nebude. Ale mali by o nej začať uvažovať všetci tí, ktorí sú ešte príčetní, ktorým zostal zdravý rozum a ktorí majú radi našu vlasť.

Igor Matovič dnes napísal na sociálnej sieti okrem iného aj to, že z hĺbky duše netúži byť viac premiérom, ale na truc v tejto ťažkej dobe z bojiska neutečie. Psychoanalytik by to prečítal tak, že už nedokáže odhadnúť vlastné schopnosti a robiť za seba zodpovedné rozhodnutia. Možno sa pamätáte, ako som na začiatku pandémie varoval pred rýchlym odovzdaním moci z rúk premiéra Pellegriniho do rúk Igora Matoviča a ako som upozorňoval, že na to nemá. Mnohí sa na mňa vtedy hnevali, že chcem predlžovať vládu Smeru. Dnes si trieskajú hlavu o stenu, koho to vlastne volili. Ale toto nie je čas na výčitky. Je čas konať v najvyššom štátnom záujme Slovenskej republiky. Matovič sám neodíde. Opozícia zbabelo vyčkáva. Koalícia je nejednotná. A presne toto je ten čas, kedy by do hry mohla a mala vstúpiť prezidentka republiky. Skôr však predpokladám, že dnes večer sa od tohto Paula Coelha slovenskej politiky dočkáme v televíznom príhovore iba sladkých slov a prázdnych fráz. Veľmi rád by som sa mýlil.

Autor: Eduard Chmelár

Zdroj: https://www.facebook.com/ChmelarEduard/?hc_ref=ARQthm7aM0yqWANzCfS4sJHXI8CD7u-0AXFsVu4TATK1n4MlAY6ncrvMdT8fUtXdap8&fref=nf&__tn__=kC-R

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář