Středa, 6 prosince, 2023
CZ24.NEWS

JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

  • Hlavní
  • Česko
  • Slovensko
  • Svět
  • Politika & Lid. práva
  • Ekonom & Byz
  • Komentáře
  • Historie Války Army
  • Věda & Tech
  • Islam Teror Migrace
  • Eko & Klima
  • Zdraví & Covid
No Result
Zobrazit více
  • Hlavní
  • Česko
  • Slovensko
  • Svět
  • Politika & Lid. práva
  • Ekonom & Byz
  • Komentáře
  • Historie Války Army
  • Věda & Tech
  • Islam Teror Migrace
  • Eko & Klima
  • Zdraví & Covid
CZ24.NEWS
No Result
Zobrazit více

Politolog, profesor Oskar Krejčí: Ruský vpád na Ukrajinu? Nehrozí! Bojím se však jiné věci. ČT, poslouchej!

6. prosince 2021
v Ekonom & Byz, Hlavní, Komentáře, Politika & Lid. práva, Svět
Zvětšovač písma:
A A A

image_pdfStáhnout PDF
Sledujte nás na Telegramu: 👉  @cz24news

RUSKO/UKRAJINA: Ruský vpád na Ukrajinu podle politologa Oskara Krejčího nehrozí. „Co by si Rusko počalo s Ukrajinou, která balancuje na pokraji ekonomického zhroucení? Mnohem víc se obávám útoku Kyjeva na povstalecké oblasti na východě země než vpádu ruské armády na Ukrajinu,“ obává se známý profesor. Západ podle něj o tento konflikt ani nestojí. „Řečeno tak, aby tomu rozuměli i veřejnoprávní novináři, Washington a Brusel neslibují Kyjevu vojenskou pomoc v případě velkého ozbrojeného konfliktu na Ukrajině,“ uvedl Krejčí pro ParlamentníListy.cz. Vyzývá též „naše chrabré elfy“, aby přestali otravovat ovzduší hrozbami kolem Nord Streamu 2.

S novou německou vládou se opět řeší budoucnost kontroverzního plynovodu Nord Stream 2. Proti jsou Zelení i FDP. Myslíte si, že nová německá elita zařízne tento projekt? Budeme sledovat prodlužování schvalovacího procesu, kdy se mimochodem na procesu certifikace bude podílet i Ukrajina?

Standardně užívané označení Nord Streamu 2 jako „kontroverzní“ předem naznačuje, že tento plynovod má podobu geopolitické zbraně. Že mění západní a střední Evropu na regiony závislé na Kremlu. Ve skutečnosti tomu tak není – a ani být nemůže. Především Nord Stream není svázán s požadavkem výlučnosti: nevzpomínám si, že by Rusko spojovalo Nord Stream 2 s nějakými sankcemi týkajícími se dovozu plynu z USA, Norska, Alžírska či z jiných oblastí. Nikdo v Moskvě netvrdí, že by chtěl tyto linie dodávek plynu zakázat. Je-li tamní plyn k dispozici v návaznosti na funkční infrastrukturu a za přijatelné ceny, nechť jej Brusel, Varšava či Praha využívají.

Za druhé, představa geopolitické hrozby v podobě Nord Streamu 2 dramaticky podsouvá vizi, že Rusko takto získává jakousi nezvratnou politickou či propagandistickou výhodu. Jako by tímto potrubím do Evropy měli prolézat trollové, kteří se tu usídlí na věčné časy. Je nejvyšší čas obhájce evropské svobody uklidnit: Nord Stream 2 je obchodní projekt s poměrně jednoduchou záklopkou: když se ukáže jako nebezpečný, není problém potrubí uzavřít, zastavit odběr nebezpečného plynu z Ruska. Naši chrabří elfové mohou klidně spát – a přestat otravovat ovzduší.

Pokud jde o extrémní stanoviska některých představitelů německé Strany zelených, nelze nevidět, že byla formulována jako opoziční kritika. Nyní Strana zelených přebírá spoluzodpovědnost za Německo a budeme sledovat, zda upřednostní ideologické stereotypy před zájmy německých podnikatelů. Zatím zkušenost říká, že němečtí kapitáni průmyslu si dokázali u každé vlády uhlídat ekonomické výhody svých projektů, a to včetně Nord Streamu 2. Nord Stream 2 je pro německou ekonomiku výhodný. Není to ruský, ale rusko-německý projekt.

 

 

Co říkáte na vyjádření Donalda Tuska o tom, že obhajoba Nord Streamu 2 byla největší chybou kancléřky Merkelové?

Pro politologa je velmi cenné pozorovat, jak dlouho vydrželo manifestované přátelství Donalda Tuska a Angely Merkelové. O kolik dní či hodin přežilo její pobyt v kancléřství. Jak už bylo řečeno, geopolitická hodnota Nord Streamu 2 je malá. Varšavě jde o to, aby si udržela co největší tranzitní poplatky za ruský plyn do Německa a aby mělo Polsko jako tranzitní země politické výhody v případě krizové situace: tranzitní země, jak nejednou ukázala Ukrajina a Bělorusko, dokážou vydírat jak dodavatele, tak i odběratele plynu či ropy. Všimněte si: dodávky ruského plynu přes moře jsou nebezpečné, ale přes Polsko nebezpečné nejsou. To není geopolitika, to je ryzí kupecké politikaření vezoucí se na vlně rusofobie a tuto rusofobii přiživující.

Osobně pokládám Angelu Merkelovou za nadstandardně dobrou političku. Byla více než 15 let tváří nejen Německa, ale i Evropské unie. Je brilantní kuloárová vyjednávačka, mistryně nočních diskusí – a vnímavá obhájkyně německých zájmů, které často dokázala představit jako zájmy unijní. Když bych měl mluvit o jejích chybách, rozhodně bych netvrdil, že její největší chybou byl souhlas se stavbou Nord Streamu 2. S působením Angely Merkelové na čele nejsilnějšího unijního státu a fakticky i Evropské unie je spojená opožděná reakce na řeckou finanční krizi, velmi špatná reakce na migrační vlnu a neméně zpozdilá reakce na covidovou krizi. Její energetická politika se v řadě aspektů ukazuje jako kontraproduktivní. Také neschopnost nalézt si vhodného nástupce lze pokládat za chybu – i když to byl a je problém většiny silných politických osobností.

V uplynulých dnech jsme četli zprávy, že Rusové chtějí napadnout Ukrajinu. Američané posílili Kyjev vojensky, aby mohl odolávat případné ruské agresi. Četli jsme i o termínu napadení … co vy na to?

Co by si Rusko počalo s Ukrajinou, která balancuje na pokraji ekonomického zhroucení? Mnohem víc se obávám útoku Kyjeva na povstalecké oblasti na východě země než vpádu ruské armády na Ukrajinu. Je samozřejmě otázka, jak na případný útok nacionalistů Rusko odpoví. Zda ponechá etnické Rusy pod palbou ukrajinských děl; když je Rusko vezme pod ochranu, koncert médií na Západě zajistí přikrytí akcí nacionalistů, Rusko bude vinno – zvláště proto, že v případném vojenském střetu zcela jistě zvítězí.

V posledních dnech byla slyšet řada závažných vyjádření na toto téma, ovšem ne každé bylo správně pochopeno. Z Washingtonu a následně potom od generálního tajemníka NATO zaznělo, že případný ruský útok bude mít pro Rusko zásadní „politické a ekonomické důsledky“. Kdo umí slyšet nevyslovená slova, jistě postřehl, že v daných formulacích se nemluví o vojenských následcích. Řečeno tak, aby tomu rozuměli i veřejnoprávní novináři, Washington a Brusel neslibují Kyjevu vojenskou pomoc v případě velkého ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Jde více o varování ukrajinským nacionalistům než Moskvě. Zároveň přímo z úst amerického prezidenta zaznělo, že by základem řešení sporu na východě Ukrajiny měly být minské dohody. Ty obsahují závazek přímého jednání Kyjeva s povstalci. To je i dlouhodobý požadavek Moskvy a pozice, ze které v posledních dnech ustupuje Berlín a Paříž. Výzvy ukrajinského prezidenta na přímá jednání mezi Moskvou a Kyjevem v této souvislosti znějí jako pokračující snaha vyhnout se závazkům obsaženým v minských dohodách. I když nebezpečí ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny narůstá, věřím, že blížící se summit amerického a ruského prezidenta přispěje ke zklidnění situace.

Vraťme se ještě k nové německé vládě. Chystá se tlačit na změny, které mají vést k větší integraci Evropské unie, směřovat ke vzniku budoucí federace. Z hlediska sjednocování předpokládáte, že se bude stále více rozhodovat na evropské úrovni?

Strana zelených v Německu patří tradičně k nejradikálnějším zastáncům integrované Evropy. V raných dobách, kdy tato strana měla do značné míry antisystémový charakter, se jednalo o revoluční projekt, který měl zajistit mír a všeobecnou spolupráci. Dnes je to neukotvená vize, kterou představitelé zmíněné strany spojují s agresivním aktivismem podobným pirátským divočinám v Česku.

Pane profesore, myslíte si, že skutečně dojde k vytvoření Spojených států evropských?

Osobně se pokládám za evropského federalistu, ovšem evropskou federaci si představuji jako spojení národů zbavených nadvlády monopolů a parazitující byrokracie. V současné době nevidím v Bruselu žádný potenciál – ať již na úrovni Rady, Komise či parlamentu – k vytvoření Spojených států evropských v duchu ideálů zformovaných už v 19. století. Dlužno dodat, že tato původní vlna zájmu o ideu Spojených států evropských se vzedmula ve vazbě na úspěchy při formování Spojených států amerických – a opadla v souvislosti s občanskou válkou v USA. Ideálů se člověk nemá vzdávat, ale nesmějí mu nahrazovat analýzu konkrétní situace.

Uvedu jen jeden, dílčí problém. Vlastní armáda je dnes jedním z atributů velkého státu. Zatím si ale nedovedu představit jednotnou evropskou armádu, když pouze jedna země Evropské unie má jaderné zbraně. Jakým jazykem by mluvila vojenská rozvědka? Anglicky, když je to jazyk pouze Irska?

Nelze zapomínat, že německá euro euforie přichází v době, kdy Unie prochází obdobím krize identity a potřebovala by stáhnout se do obranných pozic. To platí i o euro euforii nastupující vlády v České republice. Jít proti proudu dějin znamená vyvolat zpětnou vlnu. Nelze zapomínat, že už na přelomu 10. a 11. století německý císař Oto III. viděl svoji Svatou říši římskou jako domovinu všeho křesťanského lidu. Jeho plán integrované Evropy měl být přijatelný jak pro Němce, tak i pro slovanské národy. Chtěl také zastřešit jak katolicismus, tak pravoslaví – což byla dobová představa „evropských hodnot“. Po jeho předčasné smrti nastoupil na trůn Jindřich II., který se neoddával idealismu svého předchůdce a „integraci“ spojil s politikou Drang nach Osten prosazovanou ohněm a mečem. Výsledkem politiky Oty III. a Jindřicha II. byla staletí válek nejen proti „neevropským“ bezvěrcům, ale i mezi křesťanskými státy. Má-li se současný ideál integrované Evropy vyhnout podobné degeneraci, která bohužel odráží zatím nepřekonané geopolitické zákonitosti, je vhodné občas si tuto historii připomenout.

Nejde jen o integraci, ale i dekarbonizaci, digitalizaci, elektromobilitu, smířlivější přístup k žadatelům o azyl nebo duhovým rodinám. Jsou tyto trendy, které teď čteme z plánů budoucí německé vlády, parním válcem, kterému se ani my v České republice nevyhneme? 

Zelený úděl je dnes prezentován způsobem, který ekologickou politiku diskredituje. Je třeba oddělit tři věci. Za prvé, neohrabané chování Bruselu a většiny evropských vlád nesouvisí s reálnou potřebou něco změnit. Za druhé, klimatické změny a znečištění životního prostředí jsou jevy, které nelze ztotožňovat. Je pravděpodobné, že se částečně překrývají, ale klimatické změny mohu souviset i s klimatickými cykly, které jsou nezávislé na lidské činnosti. A za třetí, bez ohledu na to, jaká je vina člověka za oteplování planety, je tu velká vina za znečišťování životního prostředí. A proti tomu je třeba se postavit, radikálně některé přístupy změnit. To ale neznamená, že západní země vymění auta se spalovacími motory za elektromobily, zatímco rozvojovým zemím bude zakázána industrializace. Vše je třeba dělat racionálně, spojit úsilí o rovnováhu v přírodě s kultivací lidských potřeb, a to ve všech regionech světa.

V médiích stále čteme, že zelená politika je příležitostí pro všechny podniky. Jsou z nových trendů skutečně velké koncerny nadšené?

Začnu drobnou poznámkou. Dřívější aktivity přívrženců zelené orientace v 60. a 70. letech byly spojené s mírovou politikou, často s pacifismem, a směřovaly antikapitalisticky. Dnes je téma životního prostředí a klimatických změn natolik vážné, že proniklo do programů snad všech politických stran na Západě a přeměnilo se na státní politiku. To znamená, že na ekologické aktivity jsou zaměřeny nemalé části státních rozpočtů. Spolu s touto proměnou vznikla velice silná podnikatelská vrstva, která se na tyto rozpočty přilepila, a zelená politika se změnila v lukrativní byznys. To by nemusel být velký problém, kdyby se ekologická lobby nechovala podobně jako lobby vojensko-průmyslového komplexu – tedy nenasytně bez ohledu na reálné potřeby společnosti. Případ dotací na fotovoltaiku v Česku je jen kapkou v moři. A je samozřejmě nesmysl si myslet, že každý na tomto posunu ve státním rozpočtu vydělá. Je to kapitalismus, podnikání nežene vpřed enviromentální altruismus, ale touha po zisku.

Čína se dohodla se Západem na určité formě snižování využívání uhlí. V poslední době, jak to má Čína se zeleným údělem? A vy, pane profesore, jako někdo, kdo se dlouhodobě zabývá Čínou (připomeňme vaši novou knihu Geopolitika Číny), jak se na snahy EU asi v této zemi dívají?

Peking je velmi zdrženlivý při hodnocení ekologických snah jiných zemí. Zároveň se celou řadu let Čína snaží o „zelenou kvalitu života“. Je obtížné vybrat z velkého množství příkladů. Tak jen namátkou: minulý týden Peking zveřejnil plán zeleného rozvoje svých průmyslových sektorů na léta 2021 až 2025. Během tohoto období by mělo dojít ke snížení emise oxidu uhličitého o 18 %. Energetická náročnost čínských velkých průmyslových firem by měla klesnout o 13,5 % na jednotku průmyslové produkce s přidanou hodnotou. S mezinárodními partnery z více než 40 zemí Čína vytvořila Mezinárodní koalici pro zelený rozvoj iniciativy Pásu a stezky, která usnadňuje zelenou transformaci a zachování biologické rozmanitosti. Dlužno dodat, že Čína jako továrna světa nemůže jít československou cestou z 90. let, kdy většina zdejšího snížení emisí byla spojena s likvidací výroby.

V knize, kterou připomínáte, je ve zkratce uveden jiný příklad čínských snah o naplnění filozofie ekocivilizace: ochrana řeky Jang-c’-ťiang. V roce 2006 – tedy dlouho předtím, než vznikl projekt Greta – ichtyolog Cao Wenxuan navrhl zavést zákaz rybolovu na uvedené řece. Důvodem byly drastické změny ekosystému řeky Jang-c’-ťiang v důsledku jejího intenzivního využívání. Podle dostupných údajů bylo v roce 1950 za použití jednoduchých metod lovu z řeky Jang-c’-ťiang vyloveno 420 tisíc tun ryb. Postupně ale klesl výlov na této řece pod 100 tisíc tun ryb ročně, a to i s využitím moderních forem lovu.

Začátkem roku 2021 vstoupil na Jang-c’-ťiang a na jejích přítocích v platnost desetiletý zákaz rybolovu. Deset let bylo vybráno jako přibližná doba života tří rybích generací. S tímto projektem je ale spojena i celá řada ekonomických, sociálních a politických opatření. Zákaz rybolovu se totiž netýká jen více než sto tisíc lodí, ale i práce 231 tisíc lidí, kteří zajišťují obživu tisícům rodin. Těm všem bylo nutné předem zajistit jinou obživu a případně bydlení. Specifickým problémem jsou i sankce za porušení zákazu lovu. Pod ochranu se dostalo celé povodí řeky Jang-c’-ťiang jako jeden ekosystém v 11 provinciích. Cílem je obnovit tamní poničenou biodiverzitu.

Mně osobně se čínský způsob, který napřed identifikuje problém a pak na jeho řešení uvolní existující zdroje, líbí víc než unijní zapůjčení peněz a následné hledání projektů. Navíc čínský přístup, který vychází z vědomí, že i nejlepší projekty přinášejí problémy, je rozumnější než unijní hurá aktivismus.

Prosím podpořte náš projekt!

Bez vaší pomoci se neobejdeme. Vaše příspěvky pomáhají zvládat opakující se měsíční platby a udržet portál v chodu. Potřebujeme vaši pomoc a podporu

CZK účet ve FIO bance (správce Slovanský Svět) :

Ú:2902573480/2010
IBAN:CZ4320100000002902573480 SWIFT: FIOBCZPPXXX

EURO účet ve WISE bank (správce Jie Liang) :

IBAN: BE62967308702361 Swift:TRWIBEB1XXX
Adresa banky: WISE EUROPE S.A., Avenue Louise 54, Room S52 Brussels 1050, Belgium

                               Děkujeme
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.

Tagy: Nord Stream 2RuskoUkrajina
Další

Masové protesty v Belgicku: Desiatky tisíc ľudí v uliciach, zablokovali vstup do sídla Európskej komisie (VIDEA)

Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články

Začněte diskusi

Nejnovější videa

Filip Turek v Přísně tajné: Green Deal – Zelený podvod & Elektromobilita (VIDEO CZ, 1 hod 50 min)

6. prosince 2023

Rudolf Huliak odhaľuje schému fungovania spolitizovaných eko-teroristov z mimovládiek a ich prepojenie na progresívcov a prezidentku Čaputovú (VIDEO SK, 18 min)

6. prosince 2023

Aktuálně z USA: Preferenční zacházení s Hunterem Bidenem; Další finance pro vyzbrojení Ukrajiny? … a další videozprávy (VIDEO CZ, 3 min)

6. prosince 2023

Slyšení vědců v britském parlamentu: SVĚDECTVÍ O COVID PANDEMII, NEŽÁDOUCÍCH ÚČINCÍCH A NADMĚRNÝCH ÚMRTÍ po vakcinaci (VIDEO CZ Titl, 9 min)

6. prosince 2023

Tunguská událost, největší záhada Sibiře (VIDEO CZ, 13 min)

6. prosince 2023

Narativ o „klimatické nouzi způsobené člověkem“ se hroutí (VIDEO CZ Titl, 4 min)

6. prosince 2023

Infovojna: Štefan Harabin a Adam Lučanský s novými informáciami (VIDEO SK, 30 min)

5. prosince 2023

Aktuálně z USA: Republikáni zveřejnili záznamy o přímých platbách z firmy Huntera Bidena jeho otci … a další videozprávy (VIDEO CZ, 3 min)

5. prosince 2023

VIDEO: Ministerka kultúry Šimkovičová a poslanec Kotlár o stopke financovať falošný boj proti dezinformáciám a odmietnutí podporiť výstavu perverzných malieb v Slovenskom rozhlase (VIDEO SK, 1 hod 2 min)

5. prosince 2023

Ztracené civilizace pohřbené pod pískem (VIDEO CZ, 14 min)

5. prosince 2023

TENTO NOVÝ nález v Africe změní VŠECHNO! (VIDEO CZ, 12 min)

5. prosince 2023

JUDr. Kamenský: Genocída, korupcia a iné CIA operácie. Moderuje Danny Kollár

4. prosince 2023

Aktuálně z USA: Mike Johnson o impeachmentu Joea Bidena … a další videozprávy (VIDEO CZ, 3 min)

4. prosince 2023

Podpredseda SMERu Erik Kaliňák O WHO, pandemickej zmluve a medzinárodných zdravotných predpisoch (IHR) alebo O NÁS BEZ NÁS NEEXISTUJE! (VIDEO SK, 7 min)

4. prosince 2023

Neprozkoumané pyramidy v Egyptě by mohly přepsat učebnice (VIDEO CZ, 10 min)

4. prosince 2023

Otázka – Odpověď V. V. Pjakina ze dne 27.11.2023 (VIDEO CZ Titl, 1 hod 41 min)

3. prosince 2023

Rudolf Huliak o krvácajúcom Slovensku ako ho zdedila nová vládna koalícia a o tom, ako v parlamente funguje opozícia na čele s progresívcami (VIDEO SK, 1 hod 26 min)

3. prosince 2023

M. Taibbi a M. Shellenberger v Sněmovně o nejvíc šokujících věcech, korupci FBI a ASPEN INSTITUTU, příbeh notebooku Huntera Bidena a jak vládní agentury používají proti Američanům sofistikované psychologické operace a dezinformační taktiky (VIDEO CZ Titl, 5 min)

3. prosince 2023

Největší tajemství Peru (VIDEO CZ, 12 min)

3. prosince 2023

Neuvěŕitelné Artefakty Neznámé Civilizace! (VIDEO CZ, 14 min)

3. prosince 2023
Další příspěvky
VIDEA

Doporučujeme

NA RUSKEJ STRANE UŽ BOJUJÚ AJ NEPÁLCI! – GENERÁL: RUSKÉ OZBROJENÉ SILY PREŠLI NA TAKTIKU ÚPLNÉHO ZNIČENIA OZBROJENÝCH SÍL UKRAJINY – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 6.12.2023

6. prosince 2023

PUTINOVI SE VČERA ZNENADÁNÍ OTEVŘELO ČASOVÉ OKNO PRO OBNOVENÍ RUSKÉ ŘÍŠE V JEJICH HISTORICKÝCH HRANICÍCH!

5. prosince 2023

BĚLORUSKÉ RAKETOVÉ SYSTÉMY “POLONEZ” NA KUBĚ ! Odvetný krok Ruska a Číny?

5. prosince 2023

UKRAJINSKÁ ARMÁDA STEKÁ Z KRVI, POTVRDIL POĽSKÝ GENERÁL – UKRAJINSKÁ ARMÁDA STRATILA VŠETKY SVOJE ZÁLOHY PRI ARŤOMOVSKU – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 5.12.2023

5. prosince 2023

ZELENSKÝ OČEKÁVÁ VOJENSKÝ PŘEVRAT V KYJEVĚ KAŽDÝM OKAMŽIKEM. Viníkem ukrajinské krize je prý kromě Zalužného i Boris Johnson! V Německu by vyhrála AfD, v Česku Babiš s Okamurou

5. prosince 2023

Forbes: UKRAJINA VYTVORILA 5. TANKOVÚ BRIGÁDU, KTORÁ NIE JE SCHOPNÁ ÚTOKU – Daily Mail: UKRAJINCI MAJÚ OBROVSKÉ STRATY – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 4.12.2023

4. prosince 2023

AMERICKÉ TANKY „ABRAMS“ MAJÚ VÁŽNY PROBLÉM – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 3.12.2023

3. prosince 2023

Dr. Hänsel, Global Research: ZNIŽOVANIE SVETOVEJ POPULÁCIE. Henry Kissinger, Bill Gates, mRNA injekcie a tajná agenda samozvanej „elity“

2. prosince 2023

ZEROHEDGE: Ještě nebezpečnější? Přichází nová generace RNA injekcí

2. prosince 2023

ÚPLNÝ KOLAPS: UKRAJINE DOŠLI RAKETY A MUNÍCIA DO PROTILIETADLOVÝCH ZBRANÍ! – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 2.12.2023

2. prosince 2023

LAVROV VČERA PROMLUVIL, A DIPLOMATÉ EU IHNED SCHVÁLILI VŠECHNY RUSKÉ NÁVRHY! Krutá lekce od ostříleného diplomata pirátskému elévovi Lipavskému. Kyjev zuří!!

2. prosince 2023

ŠÉFREDAKTOR AERONET.NEWS PAN VK KOMENTUJE AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI, 1.12.2023 – TOP INFO!!! (VIDEO CZ, 2 hod 1 min)

2. prosince 2023

TAJNÁ SLUŽBA BÍLÉHO DOMU PŘIPRAVUJE EVAKUACI A AZYL PRO ZELENSKÉHO A JEHO RODINU V USA! Zelenský prý bude mít americké občanství!

2. prosince 2023

VELKÝ TERORISTICKÝ ÚTOK NA EVROPU, ATENTÁT NA PUTINA… Předpovědi slepé jasnovidky Vangy na rok 2024

2. prosince 2023

FORBES O MILIÓNOVÝCH MOTOROCH TANKOV ABRAMS NA UKRAJINE: „NERADI ZOSTÁVAJÚ ŠPINAVÉ“ – UKRAJINSKÍ VELITELIA KRADNÚ PRÍDELY SVOJICH VOJAKOV – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 1.12.2023

1. prosince 2023

A JE TO TADY!!! UKRAJINSKÝ MINISTR ZAHRANIČÍ VE ČTVRTEK V BRUSELU ŠOKOVAL NOVINÁŘE KDYŽ OTEVŘENĚ POTVRDIL, ŽE UKRAJINA NEBOJUJE S RUSKEM ZA SEBE, ALE NA ZAKÁZKU WASHINGTONU A ZÁPADU! A NEJEN TO!…

1. prosince 2023

Americká ABC NEWS zverejnila šokujúce priznania dôstojníka ukrajinských ozbrojených síl

1. prosince 2023

PUTINOV NEČAKANÝ ÚTOK NA AMERICKÉ ZÁKLADNE NA BLÍZKOM VÝCHODE – POSLAL ŤAŽKÉ ZBRANE RUSKÝM ŽOLDNIEROM A HIZBALLÁHU

30. listopadu 2023

Vidlák: Vskutku proruský narativ

30. listopadu 2023

PRVÉ TANKY „LEOPARD 1“ UŽ HORIA NA BOJISKU – KADYROV: IDEME ZABRAŤ ODESU A CHARKOV, AŽ POTOM KAPITULÁCIA! – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 30.11.2023

30. listopadu 2023

Nejčtenější

Dnes
Týden
Měsíc
  1. Washington Post: Generál americké armády Milley vyzval Ukrajince, aby „podřízli hrdlo“ každému Rusovi
  2. Nizozemsko: Vše směřuje k převzetí vlády zeleným eurofašistou Timmermansem
  3. „Vypadněte. Dojte si Ukrajinu.“ A řetězec koukal. Zdražení potravin: Co nevíte
  4. UKRAJINA PŘED ROZPADEM! Západ zradil Ukrajinu a podporoval nás jenom tak, abychom se sami odrovnali! Zelenský jako politi...
  5. Tak to je průser! Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu, ale Německo dnešních dnů a elektromobily, které se vyb...
  6. AMERICKÝ MINISTER OBRANY LLOYD AUSTIN V ŠOKU ONEMEL, keď náčelník GŠ Ukrajiny V. Zalužnyj požiadal o 400 miliárd do...
  7. Komuže sa to poslušný aparátčik Ivan klaňal a prečo mu teraz horí pod zadkom? IDOL LIBERÁLNYCH SOROSOVKÝCH MÉDIÍ ...
  8. PUTINOVI SE VČERA ZNENADÁNÍ OTEVŘELO ČASOVÉ OKNO PRO OBNOVENÍ RUSKÉ ŘÍŠE V JEJICH HISTORICKÝCH HRANICÍCH!
  9. Politická prognóza: V roce 2024 ukrajinské jednotky mohou zaútočit na Kyjev
  1. INICIÁTORKA VYŠETŘOVÁNÍ PROTI URSULE VON DER LEYEN BYLA NALEZENA MRTVÁ
  2. A JE TO TADY!!! UKRAJINSKÝ MINISTR ZAHRANIČÍ VE ČTVRTEK V BRUSELU ŠOKOVAL NOVINÁŘE KDYŽ OTEVŘENĚ POTVRDIL, ŽE UKRA...
  3. GENIÁLNÍ PUTIN VČERA K.O. DEKLASOVAL WASHINGTON A PŘEVZAL ÚPLNOU KONTROLU NAD IRÁKEM! Fantastický diplomatický tah: n...
  4. PUTINOV NEČAKANÝ ÚTOK NA AMERICKÉ ZÁKLADNE NA BLÍZKOM VÝCHODE - POSLAL ŤAŽKÉ ZBRANE RUSKÝM ŽOLDNIEROM A HIZBALLÁHU
  5. NATO UVALILO NÁMOŘNÍ BLOKÁDU NA FINSKÝ ZÁLIV A KALININGRAD – 70 000 VOJÁKŮ NATO KOLEM RUSKÉ ENKLÁVY
  6. PANIKA V KYJEVĚ! RUSKÉ OBRNĚNÉ KOLONY SE VČERA VEČER DALY DO POHYBU NEČEKANÝM SMĚREM!
  7. LAVROV VČERA PROMLUVIL, A DIPLOMATÉ EU IHNED SCHVÁLILI VŠECHNY RUSKÉ NÁVRHY! Krutá lekce od ostříleného diplomata p...
  8. Tak to je průser! Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu, ale Německo dnešních dnů a elektromobily, které se vyb...
  9. PUTINOVI SE VČERA ZNENADÁNÍ OTEVŘELO ČASOVÉ OKNO PRO OBNOVENÍ RUSKÉ ŘÍŠE V JEJICH HISTORICKÝCH HRANICÍCH!
  10. KDYŽ ASTRONAUTI VSTANOU Z MRTVÝCH. PROČ NÁS NASA VODÍ ZA NOS? (VIDEO CZ DAB, 25 min)
  1. ZÁHADA ŽIRINOVSKÉHO PROROCKÉ MAPY A OBROVSKÉ "UMĚLE VYVOLANÉ" KATASTROFY PŘÍŠTÍ ROK
  2. DEMORALIZOVANÁ UKRAJINSKÁ ARMÁDA SE V NOCI NA DNEŠEK DALA NA ÚTĚK! RUSOVÉ SLAVÍ VELKÉ VÍTĚZSTVÍ!
  3. VIDEO: SKANDÁL NEJVĚTŠÍHO RAŽENÍ! NĚMCI ROZEMÍLAJÍ NEPRODANÉ A PROŠLÉ POTRAVINY A PŘEBALENÉ DO NOVÉHO OBALU J...
  4. NOVÉ RUSKÉ ZBRANĚ OHNIVÝ BLESK МОТИВ-3М A AUTONOMNÍ ZABIJÁK IZDELIE-53 VYDĚSILY WASHINGTON I KYJEV. Nejvyšší ...
  5. INICIÁTORKA VYŠETŘOVÁNÍ PROTI URSULE VON DER LEYEN BYLA NALEZENA MRTVÁ
  6. Satelity Starlink na oběžné dráze vřou a americké “chytré bomby” létají na hlavy odesílatele. Západ našel Ru...
  7. A JE TO TADY!!! UKRAJINSKÝ MINISTR ZAHRANIČÍ VE ČTVRTEK V BRUSELU ŠOKOVAL NOVINÁŘE KDYŽ OTEVŘENĚ POTVRDIL, ŽE UKRA...
  8. Nová „normalita“ očkovania proti korone: Hokejový profesionál Jan Kouba zomiera „náhle“ vo veku iba 30 rokov. Ve...
  9. GENIÁLNÍ PUTIN VČERA K.O. DEKLASOVAL WASHINGTON A PŘEVZAL ÚPLNOU KONTROLU NAD IRÁKEM! Fantastický diplomatický tah: n...
  10. PUTINOV NEČAKANÝ ÚTOK NA AMERICKÉ ZÁKLADNE NA BLÍZKOM VÝCHODE - POSLAL ŤAŽKÉ ZBRANE RUSKÝM ŽOLDNIEROM A HIZBALLÁHU

Archiv

<
Prosinec 2023
  • Prosinec 2023
  • Listopad 2023
  • Říjen 2023
  • Září 2023
  • Srpen 2023
  • Červenec 2023
  • Červen 2023
  • Květen 2023
  • Duben 2023
  • Březen 2023
  • Únor 2023
  • Leden 2023
  • Prosinec 2022
  • Listopad 2022
  • Říjen 2022
  • Září 2022
  • Srpen 2022
  • Červenec 2022
  • Červen 2022
  • Květen 2022
  • Duben 2022
  • Březen 2022
  • Únor 2022
  • Leden 2022
  • Prosinec 2021
  • Listopad 2021
  • Říjen 2021
  • Září 2021
  • Srpen 2021
  • Červenec 2021
  • Červen 2021
  • Květen 2021
  • Duben 2021
  • Březen 2021
  • Únor 2021
  • Leden 2021
  • Prosinec 2020
  • Listopad 2020
  • Říjen 2020
  • Září 2020
  • Srpen 2020
  • Červenec 2020
  • Červen 2020
  • Květen 2020
  • Duben 2020
  • Březen 2020
  • Únor 2020
  • Leden 2020
  • Prosinec 2019
  • Listopad 2019
  • Říjen 2019
  • Září 2019
  • Červenec 2000
▼
>
PoÚtStČtPáSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
       
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Kontaktní formulář

    O nás

    Je nezávislý zpravodajský portál určen pro Čechy a Slováky na celém světě a v žádném případě se neřídí legislativou EU, ČR, SR, anebo jiné členské země EU. Přes kontaktní formulář můžete napsat naším redaktorům – krajanům v Londýně, Moskvě, Torontu a Shanghai. Považujte prosím tento neziskový, necenzurovaný Zpravodajský portál za nezištnou službu a dar našim národům jako prostředek šíření životně důležitých (totalitními vládami a mainstreamovými médii cenzurovaných) informací na přežití a nástroj boje za svobodu, štěstí, a světlou budoucnost našich národů.

    Nesbíráme a nedržíme žádné informace o uživatelích či autorech článků. Žádným orgánům EU, SR a ČR neposkytujeme v žádném případě žádné informace

    Omlouváme se, pokud vám nepřijde od nás odpověď, může to být ze dvou důvodů:
    - technická chyba
    - z limitovaných personálních a kapacitních důvodů nestíháme číst a odpovídat na všechny emaily
    Děkujeme za pochopení

    O nás

    Je nezávislý zpravodajský portál určen pro Čechy a Slováky na celém světě a v žádném případě se neřídí legislativou EU, ČR, SR, anebo jiné členské země EU. Přes kontaktní formulář můžete napsat naším redaktorům – krajanům v Londýně, Moskvě, Torontu a Shanghai. Považujte prosím tento neziskový, necenzurovaný Zpravodajský portál za nezištnou službu a dar našim národům jako prostředek šíření životně důležitých (totalitními vládami a mainstreamovými médii cenzurovaných) informací na přežití a nástroj boje za svobodu, štěstí, a světlou budoucnost našich národů.

    Nesbíráme a nedržíme žádné informace o uživatelích či autorech článků. Žádným orgánům EU, SR a ČR neposkytujeme v žádném případě žádné informace

    Omlouváme se, pokud vám nepřijde od nás odpověď, může to být ze dvou důvodů:
    - technická chyba
    - z limitovaných personálních a kapacitních důvodů nestíháme číst a odpovídat na všechny emaily
    Děkujeme za pochopení

    Terms & Conditions | Privacy Policy

    • Hlavní
    • Česko
    • Slovensko
    • Svět
    • Politika & Lid. práva
    • Ekonom & Byz
    • Komentáře
    • Historie Války Army
    • Věda & Tech
    • Islam Teror Migrace
    • Eko & Klima
    • Zdraví & Covid

    © 2023 CZ24

    PODPORA PORTÁLU CZ24.NEWS

    POMOZTE ZÁCHRÁNIT PROJEKT SVOBODNÝCH NECENZUROVANÝCH INFORMACÍ CZ24.NEWS

    Naše strategické informace na oplátku chrání vás, vaše rodiny, přátele a národ!

    PODPOŘTE NÁS JAKOUKOLIV ČÁSTKOU

    PODPOŘIT

    (Přístup je stále zdarma a podpora je zcela dobrovolná)