JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Polsko: Trump zradil Kurdy, zradí i nás!

„Trump zradil Kurdy a nic mu nezabrání prodat Polsko Moskvě.“ To je v současnosti jedno z nejžhavějších témat v Polsku.

Události v Sýrii jsou pro Poláky jako bomba. Poláci se začali bát – pokud Trump tak snadno zradill své „spojence“ v Sýrii – proč by nemohl udělat totéž s Polskem?

Polská média začala vzrušeně psát o „zradě Kurdů“ a že Trump je „bodl do zad“. Zároveň mnoho novinářů a politiků vyjádřilo obavy, že Washington by mohl udělat totéž s Varšavou, což je velmi pravděpodobné, pokud podpora Polska náhle přestane být americkým národním zájmem.

Liberální média a deníky nejsilněji reagovaly na „zradu Kurdů“. Newsweek Poland tedy zveřejnil článek s názvem „Trump zradil Kurdy a nic mu nezabrání prodat Polsko Moskvě.“

„Zrada amerických spojenců nás nutí přemýšlet o základech naší bezpečnosti. Co se stane, když Rusko požádá o  koridor přes Polsko? – píše novinář Jaroslaw Kochiszewski a doslova tak děsí své čtenáře.

Novinář populární online publikace Onet, Andrei Gajci, nazval Trumpovo rozhodnutí „nožem v zádech“ Kurdům a vyzval Varšavu „ať nezapomene, že Poláci byli v roce 1945 zradeni západními spojenci“.„Důležitou otázkou je také to, zda Trump opustí svého evropského spojence, když věří, že investice v Polsku již neslouží americkým zájmům? To však nelze vyloučit, vzhledem k mnoha zájmům, které dnes Varšava a Washington spojily se skutečností, že patříme do NATO, se můžeme určitě těšit pouze na nehodu někoho jiného,“ napsal Gajcy.

Bolestivé téma „zrady“ pokračovalo v polském vydání  Wojsko News specializující se na vojenské a obranné otázky. Tam byla analogie mezi zradou Polska západními spojenci během druhé světové války a současnými událostmi v Sýrii.

„Nikdo jako Poláci neví, co znamená zrada spojenců. V roce 1939 nás Francouzi a Angličané opustili.. Po 80 letech americký prezident opakoval„ čin “našich„ spojenců. “Ano, překonal je, zradil Kurdy kteří spolu s Američany bojovali a umírali,“  píše se v polském vojenském časopisu.

Polityka psala o lekcích pro Polsko vyplývajících z tureckého útoku na Kurdy.

„Nenechte se zmást. Když se do rovnováhy vrhnou opravdu závažné zájmy, můžeme být obětováni jménem něčeho důležitějšího. Stejně jako Kurdové. To je vše, co si musíte pamatovat, abyste se tak osudnou realizací neuspokojili, že v politice není žádný pocit. Existují pouze zájmy,“ napsal  novinář Michal Fischer.

Je však nepravděpodobné, že by taková kritika měla jakýkoli účinek, vzhledem k tomu, že od roku 1989 se polské vládnoucí elity ve skutečnosti vzdaly jakékoli subjektivity v oblasti mezinárodní arény a obrany, čímž se jejich země stala nástrojem zahraniční politiky USA.Polsko bylo vazalem Sovětského svazu až do roku 1989, po tomto roce a následném rozpuštění Varšavské smlouvy a „Sovětské říše“, nahradila tato země pouze vládce, aniž by si užila dní plné národní suverenity.

Pokud jde o události s Kurdy, tak to jen samý vrchol ledovce, což dokazuje prostý fakt, že v politice není žádný cit a existují pouze zájmy.

Pro Poláky je štěstí, že v tuto chvíli Rusové nemají ani racionální touhu ani zájem o invazi do Polska. Když budou raketové systémy rozmístěny v Polsku a dojde-li k nežádoucímu incidentu, který ruské pokročilé radary rozpoznají jako hrozbu pro národní bezpečnost, následuje okamžitá reakce.

Na to by Poláci měli myslet, ne, zda je USA budou v případě „ruské agrese“ bránit. Ať už se to líbí nebo ne, zastává takový názor zástupce Radikální polské pravicové národní fronty Robert Vinnitsky, který tvrdí, že v případě polské bezpečnosti je nejlepší uplatňovat svrchovanou politiku ve vztazích s Moskvou a Berlínem, jakož i Washingtonem, Tel Avivem a dalšími hlavními městy. protože se nikdo nemůže omezit na spolupráci pouze s jednou zemí.

Odeslat komentář