JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Polský ex-ministr Sikorski: Polsko je s většinou svých mezinárodních partnerů ve sporu. S Ruskem, Německem, Francií, USA, EU a dokonce i s Izraelem!

POLAND: Polsko je v současné době ve sporu s většinou svých mezinárodních partnerů: s Ruskem, Německem, Francií, Spojenými státy, EU a dokonce i s Izraelem, řekl bývalý polský ministr zahraničí Radosław Sikorski.

Během tiskové konference politik zdůraznil, že Polsko jako středně velká země si nemůže dovolit simultánní útoky na všechny fronty, uvedl Dziennik.
Na tiskové konferenci tento týden bývalý polský ministr zahraničí a nyní europoslanec Radosław Sikorski vyjádřil názor, že Polsko se zabývá „mezinárodní publicistikou“, napsal polský list.
„Zahraniční politika nemá vyhrožovat jiným …, ale dosahovat svých cílů a následně vnímat Polsko jako bezpečné, prosperující a rostoucí v hierarchii národů,“ řekl politik.

Sikorski zdůraznil, že to vyžaduje mezinárodní spolupráci, v níž by Polsko mělo být lepší – mít informační výhodu, jednat promyšleněji a chytřeji než ostatní.

„V současné době je Polsko ve sporu s většinou svých mezinárodních partnerů: s Ruskem, samozřejmě, s Německem, nic nového, s Francií – podobně jako s velkou částí Spojených států – to je také známo, s Evropskou unií – s komisí, parlamentem, Benátskou komisí, Radou Evropy. Možná brzy s evropským soudním systémem a Izraelem,“ vyčíslil europoslanec. Dodal, že jako země střední velikosti si Polsko nemůže dovolit mít všechny fronty otevřené současně.

Zmínil, že za vlády strany „Občanské platformy“ bylo Polsko aktivním členem Výmarského trojúhelníku – s Německem a Francií, a tak mohlo účinně jménem celé EU komunikovat s Ruskem. „A dnes vyhrožujeme Rusku klíčovou dírkou,“ zdůraznil bývalý šéf polského ministerstva zahraničí.

Odeslat komentář