JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Polský konzervativní ministr školství Przemyslaw Czarnek: „Ideologie LGBT pochází z marxismu a nacismu!“ Umíte si představit ten jekot a zuřivou reakci opozice a Bruselu?

POLSKO: Jmenování konzervativního odpůrce LGBT ideologie na post ministra školství a vědy vyvolalo v Polsku zuřivou reakci v řadách opozice. Pravděpodobně to povede k růstu napětí mezi Varšavou a Bruselem.
Przemyslaw Czarnek je profesorem Katolické univerzity v Lublinu, v minulosti se opakovaně negativně vyjadřoval na adresu práv homosexuálů. Je částí nového kabinetu, který byl představen ve středu po změnách provedených stranou Právou a spravedlnost. Czarnek stanul v čele nově vytvořeného Ministerstva vzdělávání a vědy Polska, které spojuje agendu dvou předchozích ministerstev v jedno.

Politik dlouhodobě vystupuje proti tomu, co je označování za LGBT ideologii. Během letních parlamentních voleb ve své kampani říkal Polákům, aby „přestali poslouchat idiocii o nějakých lidských právech nebo rovnosti“, spolu s tím uváděl, že „tito lidé nejsou normální lidé“. Při další příležitosti zdůrazňoval, že „není žádných pochyb“ o tom, že tato „ideologie“ má kořeny v marxismu a nacistickém socialismu, přičemž spojil sexuální zneužívání dětí katolickými kněžími s homosexualitou.

Czernek a jeho jmenování do ministerského křesla, o němž místní média informovala o den dříve,  vyvolalo vlnu nevole ze strany polské opozice. Radoslaw Sikorski, polský poslanec a bývalý ministr zahraničí, označil Czarneka za „homofoba, ignoranta a křupana“, který zosobňuje intelektuální úroveň a pozadí nového kabinetu. Předseda parlamentu Wlodzimierz Czarzasty v rozhovoru označil Czerneka za „homofobního šílence“.

Nový ministr školství je v Polsku spolehlivým zdrojem jednoznačných vyjádření na adresu příslušníků LGBT. Jeho vyjádření jsou v Polsku používána jako zdroj pro satirická vystoupení, jimž se věnuje například portál ASZdziennik.

Některá vyjádření polského politika jsou terčem ostré kritiky. Například jeho nechvalně známé schvalování tělesných trestů u studentů ve školách, kdy napsal, že „občas je nezbytné použít fyzický nápravný prostředek“.

Polské volby
Polská strana Právo a spravedlnost vyhrála letošní volby díky kampani založené na ochraně rodinných hodnot a čelení „ideologii LGBT“, kterou v zemi protlačují západní liberálové. Tato kampaň vykopala hluboký příkop mezi Varšavou a Bruselem. Brusel si dal za cíl bojovat za práva homosexuálů a vývoj v Polsku vidí jako ohrožení svých hodnot.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com

Odeslat komentář