JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Poradca Bieleho domu Peter Navarro: Joe Biden je plagiátor, ktorému prieskumy verejnej mienky nafukujú preferencie

USA: Poradca Bieleho domu pre obchod Peter Navarro v nedeľu precedil cez zuby niekoľko štipľavých poznámok o kandidátovi demokratov na amerického prezidenta Bidenovi, ktorý sa pokúša napodobniť prezidenta Donalda Trumpa v preferovaní domácich výrobkov.

„Je to plagiátor, ktorému prieskumy verejnej mienky nafukujú preferencie,“ povedal Navarro pre Sunday Morning Futures televíznej stanice Fox News. „Bol som tým ohromený, aj vzhľadom na Bidenovu minulosť. Okato kopíruje Trumpovu agendu z roku 2015.“ Navarro dodal, že je na strane súčasného prezidenta, ktorý podpísal najmenej sedem veľkých amerických nákupných objednávok, čo je o sedem viac, ako podpísal Biden alebo Obama počas ich funkčného obdobia.

Podobná výčitka zaznela voči Bidenovi počas neúspešnej prezidentskej kandidatúry 1988, keď mal podľa niektorých skopírovať a predniesť prejav britského politika Neila Kinnocka.

Joe Biden minulý týždeň predstavil 700-miliardový ekonomický plán, ktorý obsahuje niekoľko ustanovení a zvýhodnení pri kúpe amerických výrobkov, čo je tendencia, ktorú zdôrazňoval Donald Trump v prvom funkčnom období. Biden v kampani uvádza, že Trump mal na politiku „amerických nákupov“ štyri roky, ale doteraz ju nenaplnil.

RICHARD STRÁŽAN

Pramene:

[1] Peter Navarro blasts ‚poll-driven plagiarist‘ Joe Biden’s economic plan; FOX News, 12.7.2020

[2] WH adviser accuses Biden of ‚ripping off‘ Trump’s ‚buy American‘ plan; The Nation Pakistan, 13.7.2020

[3] Peter Navarro: Biden is a ‚poll-driven plagiarist‘; autor: David Sherfinski; The Washington Times, 12.7.2020

[4] Trump adviser Peter Navarro claims China hit US with ‚weaponized virus‘, calls Biden Chinese candidate; autor: Shubham Ghosh; MEAWW, 12.7.2020

[5] Biden Outlines $700 Billion Economic-Revival Plan; autor: Sabrina Siddiqui; The Wall Street Journal, 9.7.2020

[6] The Neil Kinnock plagiarism row that dogged Joe Biden’s first presidential bid; autor: Jon Craig; SKY News, 26.4.2019

Odeslat komentář