JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Porovnanie ekonomiky eura a českej koruny: 209 tisíc pracujúcich Slovákov v Česku verzus 6000 pracujúcich Čechov na Slovensku

SLOVENSKO/ČESKO: „Slovensko má jednu veľkú výhodu. Slovensko má euro, je teda súčasťou tvrdého európskeho jadra. Príklad Slovenska ukazuje našim občanom, že sa nie je čoho báť. Krajina, ktorá prijala euro, je krajinou, ktorej sa darí a ekonomicky rastie,“ uviedol svojho času predseda českej Poslaneckej snemovne Jan Hamáček.

Každý, kto by chcel uveriť zmysluplnosti týchto slov, nech si uvedomí jedno mimoriadne výrečné porovnanie.

V Česku pracuje 209 tisíc Slovákov, na Slovensku 6000 Čechov. 

Počet Slovákov pracujúcich v Českej republike sa za ostatných 10 rokov strojnásobil. Láka ich tam viac pracovných príležitostí, lepší plat a vyššia životná úroveň. Aktuálne sa tam nachádza približne 209 tisíc Slovákov.

Na konci decembra minulého roku pracovalo na Slovensku 5979 občanov Českej republiky. Najčastejšie pracujú na pozíciách ako operátori a montéri strojov a zariadení.

Radim Fiala zo strany SPD to komentuje slovami:

„Predseda ČSSD Jan Hamáček nie je iba zástancom multikulturalizmu a islamu, podporuje aj to, aby Česká republika prijala euro. Hnutie SPD úplne odmieta prijatie eura. Nechceme ho prijať nikdy – nechceme prísť o možnosť rozhodovať o našej ekonomike. Odmietame platiť za krachujúce štáty eurozóny a odmietame dotovať Brusel. Hnutie SPD jasne presadzuje referendum a vystúpenie z Európskej únie, ktorá nám nepomáha, ale škodí.“

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář