JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Právnik Robert Kennedy vyhral spor s mestom New York, ktoré podmieňovalo PCR testami účasť žiakov v škole

USA: Keď New York túto zimu zaviedol povinné testovanie ako podmienku účasti detí v škole, Róbert F. Kennedy, synovec amerického prezidenta John F. Kennedyho, ho súdne napadol a spor vyhral.

Robert Kennedy, ktorý donedávna bojoval proti korporáciám poškodzujúcim životné prostredie, pred časom založil Nadáciu na obranu zdravia detí. Jeho nadácia je v prvej línii globálneho boja proti Big Pharme, Big Tech a Big Agro. Jednou z jeho snáh je tlak na to, aby vakcíny boli bezpečné. Tvrdí, že to dnes nie je realita vzhľadom na proces, ako sa vakcíny schvaľujú bez dosledovania dlhodobejších účinkov.

Štát New York je jeden z mála štátov, kde pred dvoma rokmi bola zavedená podmienka absolvovania všetkých povinných očkovaní pre školskú dochádzku. Pre COVID-19 pandémiu v novembri New York City zrušil školskú dochádzku pre 2. stupeň a stredné školy. Začiatkom decembra začal vyžadovať negatívny výsledok PCR testov na COVID-19 pre účasť mladších detí v škole. V prípade odmietnutia rodičmi, mala byť deťom odmietnutá dochádzka na najmenej ďalších 10 mesiacov.

Právnik Kennedy prijal zastupovanie viacerých rodičov a napadol túto politiku na súde. Argumentoval, že PCR test nediagnostikuje COVID-19 infekciu, hoci mesto New York to prezentovalo rodičom, ako by to tak bolo. Rodičia sa odvolávali aj na americké Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb, ktoré tvrdí, že testovanie bez dobrovoľného súhlasu je neetické a nelegálne. Nátlak na rodičov podpísať súhlas pod hrozbou vyradenia zo školskej dochádzky je v rozpore s dobrovoľnosťou a ministerstvo školstva svojou politikou porušilo federálne odporúčania pre verejné zdravie.

Súdne podanie poukazovalo na to, ako distančné vzdelávanie neproporčne poškodzuje tých, ktorí si nemôžu dovoliť modernú technológiu, vrátane vysokorýchlostného internetu, počítača, tabletu, tlačiarne, skenneru a pod. Väčšina študentov v meste New York je černošského a hispánskeho pôvodu, ktorých rodičia majú obavy a často nesúhlasia s medicínskymi procedúrami na svojich deťoch bez svojej prítomnosti. Majú obavy aj z toho, čo sa stane s výsledkami a DNA vzorkami testov ich detí.

Práve černošská menšina totiž bola v minulosti častým terčov medicínskych experimentov vlády USA, vrátane najznámejšieho experimentu Tuskegee so syfilisom na chudobných černošských roľníkoch v štáte Alabama, ktorý sa prevalil v polovici sedemdesiatych rokov. Ešte v 60-tych rokoch boli černošky bežne nedobrovoľne sterilizované v štátoch, kde boli zavedené povinné sterilizácie. Celkom 31 štátov USA ich malo v nejakom čase legálne.

Výsledkom súdnej žaloby bola zmena nariadenia ministra školstva z polovice februára. Podľa toho deti môžu navštevovať školu aj vtedy, ak rodičia nesúhlasia s testovaním svojich detí na COVID-19 a teda deti testovanie nepodstúpia.

 

Autor: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Zdroj: https://zemavek.sk

Odeslat komentář