Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
USA: Týždeň pred dňom volieb sa ho zúčastnilo 54 miliónov Američanov.
To je oveľa menej ako 100 miliónov, ktorí hlasovali v predstihu v roku 2020, čo už medzi sociológmi Demokratickej strany vyvoláva poriadnu nervozitu.
Demokrati sa totiž tradične spoliehajú na predčasné voľby, v rámci ktorých mobilizujú svojich voličov. Zatiaľ čo v samotný deň volieb sú to republikáni, ktorí volia aktívnejšie. Teraz sa však prevaha demokratov v predčasnom hlasovaní znižuje.
Republikáni majú senzačný náskok pred demokratmi v Nevade (40% ku 35%), čo už veľmi dávno nebolo, ako aj v Arizone (42% ku 35%). V roku 2022 mnohí republikáni v týchto štátoch nemohli voliť v deň volieb kvôli snehovým búrkam a poruchám hlasovacích zariadení. Stálo ich to dve kreslá v Senáte, takže republikáni nechcú opäť stúpiť na hrable.
Republikáni vedú v predčasnom hlasovaní aj v Georgii a Severnej Karolíne. Navyše sú v pätách demokratom v New Hampshire a Michigane. Pričom vo Wisconsine a Pensylvánii majú demokrati stále ešte náskok, no je oveľa menší ako v roku 2020.
Ak sa Harrisovej kampani nepodarí zmobilizovať voličov, počas volebnej noci ich čakajú nepríjemné prekvapenia. Môžu už len dúfať v „poštovú mágiu“ – s hlasovaním ilegálnych imigrantov a americkej diaspory v zahraničí. Nie nadarmo sa súdnou cestou zúfalo snažia zablokovať čistenie zoznamov voličov od neobčanov. Aj to však nemusí demokratom stačiť, aby predbehli Trumpa.
ZDROJ: Dudakov / News Front
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi