JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Predĺžená ruka američanov na Slovensku, zatiaľ Minister obrany J. Naď narýchlo vymazal svoju komunikáciu so slovenským výrobcom zbraní Jaroslavom Kuracinom v prípade diskutabilného, pravdepodobne korupčného nákupu samopalov. Naď nedokázal argumentovať, bol pristihnutí pri klamstvách, tak radšej mazal…..tu sú dôkazy!

SLOVENSKO: “Takže Pán najtransparentnejší Minister Obrany to argumentačne neustal a celé vlákno zmazal…. nech žije demokracia , pravda a láska ! ….Alebo nech žije CENZÚRA ??? ” uviedol na svojom FB profile Jaroslav Kuracina – úspešný slovenský výrobca zbraní. 

Majiteľ zbrojovky Grand Power Jaroslav Kuracina (vpravo)

Slovenský podnikateľ v oblasti zbrojárstva Jaroslav Kuracina už vyše týždňa na sociálnej sieti upozorňuje na podľa jeho názoru nevýhodné výberové konanie Ministerstva obrany SR na malé samopaly.

Kuracina minulý štvrtok uviedol, že Ministerstvo obrany SR, ktoré vedie Jaroslav Naď z hnutia OĽaNO, vypísalo výberové konanie na 80 kusov samopalov typu HK UMP v predpokladanej kusovej cene 3 900 eur.

„Grand Power Stribog AP9A3 (na fotke spolu s AP9A3S) je hlboko pod 1 000 eur. Do USA exportujeme vyše 2 000 kusov mesačne, od septembra by to malo prekročiť až 3 000 kusov. Nie sme chvalabohu odkázaní na nejakých 80 kusov pre naše Ministerstvo obrany, ale principiálne mi prekáža dať 3 900 eur z peňazí daňových poplatníkov za plastové UMP.“

„Pretože ide o peniaze všetkých občanov SR, o peniaze každého, kto platí dane. Grand Power platí na daniach viac než dosť. A vo výsledku sa tie peniaze prešafária. Toto je tá podpora domáceho priemyslu?“ Položil otázku Kuracina, ktorý tak reagoval aj na tohtotýždňové vyhlásenie rezortu obrany o podpore domáce zbrojného priemyslu.

 

 

.

 

Minister obrany Jaroslav Naď minulý týždeň na sociálnej sieti napísal, že jeho rezort to „s podporou domáceho priemyslu myslí vážne“.

„Riaditeľ pre vyzbrojovanie Jozef Zekucia organizuje prvé stretnutie zástupcov obranného priemyslu. Perfektná príležitosť ako z prvej ruky zistiť možnosti zapojenia subjektov obranného priemyslu SR do národných aj medzinárodných projektov rozvoja obranných spôsobilostí,“ vyhlásil Naď.

 

Toto je tá podpora domáceho priemyslu ? Úspešný slovenský výrobca zbraní spochybňuje slová ministra obrany

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář