JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Přední německý virolog Christian Drosten tvrdí: U Koronaviru stačí pět dní karantény, pak už nejste infekční!

NĚMECKO: Přední německý virolog Christian Drosten tvrdí, že koronavirus po pěti dnech nemoci ztrácí na síle a jeho nositelé už nejsou infekční. Karanténa by se tedy měla zkrátit na 5 dní. Virologova slova zazněla v podcastu německé stanice NDR.de. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler se hned ozval…

Známý německý virolog Christian Drosten má za to, že by se doba koronavirové karantény měla zkrátit z původně stanovených dvou týdnů na pět dní. Virologova slova zazněla v podcastu německé stanice NDR.de. Zprávu převzal také server The Local.

„Existuje, řekněme, razantní teze, že po pěti dnech už můžeme říci, že infekční období nemoci skutečně skončilo,“ poznamenal Drosten. V návaznosti na tuto tezi také poznamenal, že považuje za zbytečné lidi testovat stále dokola. Mezi testy by prý ponechal pětidenní odstupy, které by podle jeho názoru mohly lépe ukázat, zda byl či ještě je daný jedinec infekční.

Prohlásil také, že procento lidí, kteří se koronavirem nakazí opakovaně, považuje za velmi nízké. Většina již jednou nemocných si podle něj vytvoří dostatečné množství protilátek a jsou v relativním bezpečí.

Pár slov věnoval také nošení roušek. S těmi je to prý složité, protože často špatně přiléhají k obličeji, takže se koronavirus k člověku může dostat i okolo roušky. Jedním dechem však dodal, že je přece jen lepší roušky nosit. Snižují podle něj riziko, že vás nakazí někdo nemocný v obchodě

Drostenových slov si povšiml prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který poznamenal, že po teoriích a spekulacích o koronaviru se do médií vrací zprávy podložené „starou dobrou vědou“.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář