JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Předseda Ústavního soudu Rychetský neeticky podráží vládu a sám se zařadil mezi politiky, opoziční k vládě, byť by měl být nestranný a objektivní

ČESKO: Z pohledu běžného, řadového občana bylo to, co se zase dělo na ČT24 v pořadu už dávno zprivatizovaných otázkách Václava Moravce, opět něčím, co by se v civilizované, slušné společnosti, kde se vyznává alespoň elementární politická kultura, rozhodně stát nemělo a co je porušením všeho, soudcovské etiky především.

Už jenom to, že soudce, jakýkoliv, v aktivní službě, ve veřejné debatě řeší politické otázky a je evidentně stranný, zaujatý, doslova voděn opozicí, včetně sebestředného moderátora, jako jejich placený advokát na provázku a nepokrytě hájí jejich zájmy, je tristní, nepochopitelné.

Ve světle toho, že opozice a senátoři někteří veřejně předem proklamují, totiž že budou podávat k Ústavnímu soudu ztížnosti a žaloby na vládu a jednotlivé ministry v souvislosti s kroky, opatřeními, která vlády učinila v nouzovém koronavirovém stavu ve státě, je už jenom samotné pozvání předsedy ÚS do politické debaty na veřejnoprávní ČT podlé a neférové. Ale takový prostě moderátor Moravec je, ostatně velmi trefně jeho samotného i ten jeho nechvalně známý pořad naší/jejich ČT popsal mediální odborník Petr Štěpánek.

To, že Pavel Rychetský pozvání přijal a jal se komentovat, hlavně teda kritizovat vládu a její ministry, s plným (doufám) vědomím toho, že se připravují žaloby na vládu k soudu, kterému předsedá, je, mám za to, maximálně neetické chování. Jeho podjatost v těch budoucích, zlomyslných a státu jako takovému škodících kauzách, byla nepřehlédnutelná, avizoval jí každým slovem.

Soudce Rychetský se tak sám zařadil mezi politiky, opoziční k vládě, byť by měl být nestranný, objektivní a rozhodně by se veřejně neměl vyjadřovat k jasně deklarovaným kauzám, která mají být v budoucnu řešeny soudem pod jeho vedením.

Spravedlnost pláče až naříká!

Dalším markantním problémem veřejných, stranných a neobjektivních výstupů předsedy ÚS je to, že podněcuje takto další a další „žalobce“ z řad opozičních, nenávistných politiků a senátorů na vládu, sděluje jim takto, že mají velkou šanci uspět se svými stupidními žalobami na vládu a její ministry u Ústavního soudu. Dokonce je instruoval, v podstatě naváděl, jak tyto žaloby vypracovávat, což je naprosto nehorázné a nepřijatelné v demokratické a právo vyznávající společnosti.

Takovou už jenom třešničkou na tomto odpudivém dortu, který tam pekl aktivisticky moderátor Moravec, byla účast a výstupy právníka Kyselu, kterého označují někteří jako ústavního právníka. Ten je nechvalně známý jako urputný nepřítel pana prezidenta a podílel se na několika žalobách k ÚS na něj. Po spravedlivém právu, naštěstí, neúspěšných.

Běžný, řadový občan na tuhle klubající se soudcokracii jenom neuvěřitelně zírá a nestačí se divit. Soudce, jakýkoliv, který otevřeně doslova fandí a svými vyřejnými výstupy pomáhá neúspěšným ve volbách opozičným politikům, včetně neúspěšných kandidátů na funkci prezidenta, v jejich žalobách na ty úspěšné, by měl okamžitě svléknout talár a být vypoklonkován z každé soudní síně.

Rozbují-li se tady u nás ta pověstná soudcovská mafie, budou-li omilostňováni různí Rittigové a necháváni na svobodě už i odsouzení různí Janouškové na jedné straně a na té druhé odsuzována vláda za svá opatření, která nepopiratelně na výbornou zvládala a zvládá mimořádný, nouzový stav koronavirové pandemie, čemuž svědčí jasná čísla, výsledky, je něco tady špatně, hodně špatně.

Soudci v aktivní službě státu a občanům se nikdy nesmí veřejně přiklánět, mám za to, na stranu opozičních, protivládních politicků, poňoukat je a pomáhat jim v žalobách na stát, vládu a konec konců i pana prezidenta. Pomáhají tak k rozvracení demokracie, státního systému, který byl a je v souladu se zastupitelskou demokracií, s platnými legislativními předpisy této naší krásné země. Jejich subjektivní právní názor v bezprecedentních situacích a kauzách, nesmí být ve finále zaměřen proti zájmům a potřebám obyvatel, občanům této země, o které se řádně stará a hájí je vláda, vzešlá z demokratických, svobodných a řádných voleb.

Soudci musí být nezávislí, nestranní, nezaujatí, objektivní a nemají dělat politiku. A už vůbec ne u nenávistného Moravce, který jim napovídá a vodí si je do svého politicky pokleslého pořadu. Navíc za naše peníze proti nám, většině občanů.

Volby musí rozhodovat, rozhodně né zaujatí soudci a nějaký moderátor Moravec. 

Odeslat komentář