JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Premiér Babiš se to snaží u komunistů vyžehlit návrhem státní komerční banky

ČESKO: Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer předal komunistům návrh na zřízení komerční banky v rukách státu. Jde o jednu z podmínek KSČM pro podporu menšinového kabinetu. V úterý skončilo hlasování členů ÚV, v němž se drtivá většina vyjádřila pro ukončení tolerance kabinetu ANO a ČSSD.

S našimi experty prostuduji návrh na založení banky komerčního typu v rukách státu,“ popsal po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání další kroky. Podle předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka jde „o konkrétní materiál“.

Mezi stranami v době boje s pandemií koronaviru probíhá dohodovací řízení, kromě vzniku banky řeší například i možné spojení zdravotních pojišťoven. Řízení bylo na týden přerušeno.

 

Ministr obrany Lubomír Metnar byl podle Filipa požádán, aby jednání o sloučení Vojenské zdravotní pojišťovny a Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra odbrzdil.

Podle Faltýnka se lídři ANO a KSČM shodli na tom, že vláda plní 60 procent závazků obsažených v toleranční dohodě, 40 procent ne. Filip označil poměr za realistický, byť míní, že požadavky měly být plněny rychleji. Chce, aby dohodovací řízení skončilo do příští soboty, kdy se sejde Ústřední výbor KSČM. Uvedl ale, že široké vedení se k věci vyjadřovat zřejmě nebude.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Odeslat komentář