JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Premiérka Frederiksenová: Musíme zajistit bezpečnost občanů Dánska!

Dánská vláda potvrdila, že počínaje 12.listopadem zavede Dánsko hraniční kontroly na hranici se Švédskem, aby byla zajištěna bezpečnost země.

Oznámení přichází po několika bombových útocích a střelbách v Kodani, pachateli měli být členové  švédských gangů.

Zdá se, že pro dánskou vládu se Švédsko stalo příliš nebezpečným.

„Hraniční kontroly budou probíhat na trajektových přejezdech v Rønne (Bornholm), Helsingøru (Zéland), Frederikshavn a Grenaa (oba Jutland) a na mostě Øresund a na všech železničních spojeních mezi Švédskem a Dánskem, “uvádí se v místních zprávách.

Ve čtvrtek Mette Frederiksenová, dánská premiérka a předsedkyně sociálních demokratů, uvedla, že kontroly byly zavedeny v důsledku 13 bombových útoků, které se odehrály v Kodani od února, a kvůli přestřelkám na kodaňském předměstí v červnu, které byly přičítány konkurenčním gangům ze Švédsku.

„Není to něco, co by jen tak zmizelo, a tak musíme podniknout nějaké drastické kroky,“ řekla Frederiksenová.

Nick Hekkerup, dánský ministr spravedlnosti, uvedl, že hraniční kontroly jsou „absolutně nutné“ pro zastavení příchodu organizovaného zločinu ze Švédska.

Během tiskové konference Hekkerup řekl: „Ve Švédsku jsme v posledních letech viděli znepokojivý vývoj s velkým počtem explozí a závažným zločinem. Tento vývoj se nesmí rozšířit do Dánska.“

„Zajistíme bezpečnost Dánů,“ prohlásil Hekkerup.

Odeslat komentář