JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Prezident Asad vymenoval spolupáchateľov teroristov operujúcich v Sýrii (VIDEO)

SÝRIA: Podľa sýrskeho vodcu sa teroristi zmocnili miest s priamou pomocou USA, Francúzska, Británie, Kataru a Saudskej Arábie.

Pred piatimi rokmi sa v Sýrii vyvinula mimoriadne nebezpečná situácia a teroristi, ktorí zaútočili v rôznych častiach krajiny, dostali priamu podporu Západu. Uviedol to sýrsky prezident Bašár Asad v exkluzívnom rozhovore pre TV Zvezda.

“Ak stručne opíšeme situáciu, ktorá sa v tom čase vyvinula, potom môžeme povedať, že bola mimoriadne nebezpečná.” Teroristi zaútočili v rôznych častiach krajiny, dobyli mestá s priamou pomocou z USA, Francúzska, Veľkej Británie, Kataru, Saudskej Arábie. Západné krajiny a Západ im všeobecne poskytovali nepriamu podporu. Táto situácia, ktorú som označil za mimoriadne nebezpečnú, bola hlavným predmetom našich kontaktov s ruským vojenským a politickým vedením, najmä po roku 2014, keď teroristi obsadili rozsiahle púštne oblasti na východe Sýrie, “uviedol Asad.

Podľa sýrskeho vodcu jeho krajina rátala s pomocou zvonku, pretože stav v Sýrii by mohol ovplyvniť celý Blízky východ a ďalšie regióny.

“Samozrejme, dúfali sme, že nám z niekoľkých dôvodov bude poskytnutá pomoc.” Prvým je, že politická situácia v Sýrii je veľmi dôležitá. Akákoľvek chyba, ktorá sa tu urobí, môže ovplyvniť situáciu na celom Blízkom východe a v ďalších regiónoch. Boj o Sýriu kvôli jej dôležitosti trvá odpradávna, nejde o nový fenomén, “zdôraznil Asad v rozhovore s moderátorkou Hlavného programu Olgou Belovou.

Sýrsky prezident tiež poznamenal, že Rusko prišlo na pomoc jeho krajine, pretože bolo v záujme Ruskej federácie útočiť proti medzinárodnému terorizmu, ako aj zabrániť dôsledkom destabilizácie v Arabskej republike, ktorá by mohla mať vplyv na záujmy ostatných krajín.

„Terorizmus, s ktorým bojuje Sýria, je rovnakým terorizmom, ktorý je zodpovedný za zadržanie detí v škole v čečenskom Beslane v roku 2004, za vraždu nevinných ľudí v moskovskom divadle Dubrovka. Toto je medzinárodný terorizmus. Preto bolo v záujme Ruska, po prvé, útočiť proti terorizmu, a po druhé, zabrániť destabilizácii v Sýrii, pretože jej dôsledky by mohli mať vplyv na záujmy ostatných krajín vrátane samotného Ruska, “uzavrel Asad.

30. septembra, uplynulo päť rokov od začiatku vojenskej operácie na pomoc sýrskemu ľudu pri oslobodzovaní krajiny od medzinárodných teroristických skupín. V tento deň v roku 2015 dala Rada federácie súhlas Vladimírovi Putinovi s použitím ozbrojených síl RF v Sýrii. Toto rozhodnutie slúžilo ako reakcia na oficiálnu žiadosť vodcu Sýrie  Bašára Asada a plne zodpovedalo zmluve o priateľstve a spolupráci medzi týmito dvoma krajinami.
Zdroj: https://www.armadnymagazin.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář