JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Prezidentským voľbám v USA hrozí chaos a po nich aj ozbrojené násilie

USA: Deň prezidentských volieb v USA sa nezadržateľne blíži a všetko poukazuje na to, že budú nebezpečne dramatické.

Podľa expertov sa volieb 3. novembra v USA zúčastní okolo 156 miliónov občanov. Voľbám však hrozí obrovský chaos. Lebo pod zámienkou, že voliči by sa pri priamej voľbe mohli nakaziť koronou budú volebné miestnosti v 43. spolkových krajinách USA zatvorené a ich obyvatelia preto majú využiť listovú voľbu.

New York Times vychádza z toho, že okolo 80 miliónov občanov bude nútených poslať svoj hlas poštou.

USA nie sú samozrejme jedinou krajinou, kde sa volí aj listovou voľbou. V žiadnej európskej krajine ale nie je taká veľká možnosť pri tomto spôsobe volieb podvádzať, ako v USA, lebo tam neexistuje povinnosť zo zákona podávať oficiálne hlásenia o istých udalostiach.

Preto sú zoznamy voličov nepresné a neúplné. Sú v nich mnohé osoby, ktoré už zomreli alebo sa presťahovali. A mnohí presťahovaní sú potom už aj v ďalších voličských zoznamoch.

V 43. krajinách USA dostané každý, kto je v zozname voličov, poštou hlasovací lístok.

To znamená, že tieto prídu aj na adresu istého počtu už zomrelých a tie je možné zneužiť a odoslať ich v mene mŕtveho. Ale  aj v prípade existujúceho občana nie je nikdy isté, či to bol naozaj on, kto vyplnil hlasovací lístok. A tak je v tomto prípade hrubo porušený zákon, ktorý hovorí, že voľba má byť tajná a slobodná z vlastnej vôle.

Je preto jasné, že tu príde k veľkému narušeniu volieb, a to jednoznačne v neprospech Trumpa.

Keď tento už pred nejakým časom kritizoval listovú voľbu pre veľkú možnosť podvádzania v jeho neprospech, tak zožal výsmech a kritiku Demokratov a aj ich médií.

V súčasnej extrémne napätej situácii v USA – ktorú spôsobila neobyčajne deštruktívna opozícia – je tu ešte ďalšie nebezpečie podvádzania v neprospech Trumpa. Poštové schránky, ktoré samozrejme nestráži nikto, budú určite na mnohých miestach, ktoré sú známe tým, že tam žijú prevažne Trumpovi voliči, vypálené a tým budú hlasovacie lístky v nich spopolnené. Také akcie pripravujú napr. ľavicoví extrémisti z Antifa, i radikálni aktivisti BLM-hnutia a ďalší nepriatelia Trumpa.

Existuje volebná interná analýza Demokratov, podľa ktorej to počas volebnej noci bude vyzerať na jednoznačné víťazstvo Trumpa, potom ale, keď sa budú v nasledujúcich hodinách a dňoch vyhodnocovať hlasy listovej voľby,

tak Biden bude znižovať náskok prezidenta, až sa napokon stane on víťazom volieb.

Aj to poukazuje na to, že po 3. novembri môže nastať v USA veľmi explozívna situácia a potom sa dá očakávať, že príde k veľkým nepokojom a dokonca i k ozbrojeným zrážkam medzi radikálnymi prívržencami Bidena a Trumpa.

To potvrdzuje aj nedávny prieskum verejnej mienky:

Až 28 percent voličov Joe Bidena nebude akceptovať jeho porážku. V prípade jeho víťazstva to nebude akceptovať 20 percent voličov Donalda Trumpa.

Autor: Roman Bednár

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář