JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Primátor Bratislavy Vallo: na online konferenčnom sedení s veľkopodnikateľom a sponzorom WHO, B. Gatesom, sme dostali pokyn: „Primátori, zvykajte si, že toto bude nový normál. Musíme si na to zvyknúť a potrvá to mesiace“ Vallo pripustil, že budeme nosiť rúška ešte aj o rok. „Rúška budú, pokým nebude vynájdená vakcína“

SLOVENSKO: Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa aktuálne nechal počuť, že na online konferenčnom sedení s veľkopodnikateľom a sponzorom WHO, Billom Gatesom, dostali pokyn: „Primátori, zvykajte si, že toto bude nový normál. Pokým nebude vynájdená vakcína, tak koronavírus tu bude. Myslieť si, že vyhubíme hnusobu, nie je realita. Musíme si na to zvyknúť a potrvá to mesiace,“ povedal Vallo v rozhovore, v ktorom tiež pripustil, že si vie predstaviť, že v nejakom režime budeme nosiť rúška ešte aj o rok. „Rúška budú, pokým nebude vynájdená vakcína,“ dodal.

Vallo si veľmi pochvaľuje skutočnosť, že ľudia v hlavnom meste prejavili v súčasnej situácii obrovskú disciplínu, sú zodpovední a rúška sa pre nich stali úplnou samozrejmosťou. Aj napriek disciplinovanosti bude otvárajúce sa prevádzky v meste kontrolovať polícia. Tá by okrem rozdávania pokút mala podľa slov Valla aj prísne kontrolovať dodržiavanie smerníc v duchu hesla „spolu to zvládneme“.

Primátor hlavného mesta priznal, že Bratislava má od jedného operátora aj dáta o tom, kde sa zdržiava najviac ľudí a polícia už od začiatku krízy kontroluje nosenie rúšok. „Pred dvoma týždňami bolo len na hrádzi cez víkend do mestskej polície 180 upozornení,“ povedal Vallo a v kontexte nosenia rúšok doplnil, že boli rozdané aj pokuty. V niektorých prípadoch sa sumy vyšplhali až na stovky eur.

Bratislava, hlavné mesto SR, ktorú liberáli často označujú ako „tátokrajina“, už dávno nie je mestom starých prešporákov. Už od socializmu, no najmä po roku 1989 sa z nej stala kozmopolitná liaheň najochotnejších, ambicióznych ľudí verných režimu. Drvivá väčšina z nich sú prisťahovalci zaviazaní úvermi a hypotékami, čo je príčinou ich oddanosti a niekedy až fanatickej obrany liberálnej ideológie, o čom napokon výrečne hovoria aj pravidelné výsledky volieb. A Bratislava sa spolu s ďalšími veľkomestskými projektami Európy modeluje ako sociálno-ekonomický vzor pre zvyšok štátu.

V súčasnom období je Bratislava opäť príkladnou ukážkou sociálneho inžinierstva a účinkov propagandy, ktorú či už na „all-for-námestiach“ alebo s rúškomobilizáciou prejavujú generácie jej nových obyvateľov bez koreňov.

Otázkou ostáva, kto je Gates, že jeho súkromné názory berie predstaviteľ verejnej správy na Slovensku ako záväzný pokyn? Primátor sa má riadiť zákonmi tejto republiky a nie pokynmi cudzieho, súkromného činiteľa. Vírus je na Slovensku štatisticky menej nebezpečný ako prasacia chrípka a na tú nikto ľudí nenútil očkovať. Žiaľ, realita súčasnosti aj vďaka rúškam odhaľuje podstatu: neexistuje nič také ako demokracia. V skutočnosti majú najvyššie rozhodovacie kompetencie najbohatší ľudia sveta, ku ktorým patrí aj Gates.

Odeslat komentář