JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Proamerická mimovládka GLOBSEC priznala zlyhanie proamerickej propagandy na Slovensku, Slováci oveľa viac veria Rusku ako USA

SLOVENSKO: Proamerická mimovládka Globsec ešte v marci realizovala prieskum verejnej mienky v desiatich krajinách EÚ, výsledky jej prieskumu však presiakli na verejnosť až teraz

Výsledok prieskumu na Slovensku priniesol nelichotivé výsledky a zlé vysvedčenie pre hlavnoprúdové médiá a tretí sektor, ktoré napriek intenzívnej rusofóbnej propagande nedokázali presvedčiť Slovákov o ruskej hrozbe a o tom, že USA sú garantom bezpečnosti.

Až 53% Slovákov považuje USA z bezpečnostného hľadiska za toxickú krajinu. Väčšina Slovákov neverí Západu a hodnotám, ktoré ponúka. Naopak, voči Rusku má podobné výhrady iba 26% opýtaných. Globsec tvrdí, že za tieto výsledky sú zodpovední prevažne obyvatelia východného Slovenska a približne 56% obyvateľov Slovenska, ktorí preferujú „konšpiračné“ teórie pred oficiálnou propagandou.

Oficiálna propaganda nedokázala presvedčiť 54% Slovákov o tom, že zmena vlády po vražde Kuciaka a jeho priateľky neboli organizované a financované zo zahraničia. Podobný sentiment prevláda aj v Maďarsku, kde si 49% opýtaných tiež myslí, že za protivládnymi protestmi stojí americký „filantrop“ George Soros. V Českej republike má na protivládne protesty podobný názor 56% opýtaných.

Približne 38% Slovákov by uvítalo silného a rozhodného lídra namiesto parlamentnej liberálnej demokracie, ktorej ešte stále verí necelá polovica Slovákov (49%). Horšie, ako politické strany, ktorým neverí 70% Slovákov, dopadla justícia, ktorej neverí až 76% Slovákov. Takmer dve tretiny obyvateľov Slovenska (62%) sú sklamané z politického systému Slovenskej republiky, ktorý neberie do úvahy ich potreby a slúži skôr oligarchom a finančným skupinám.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář